A Kisvárda két góllal megverte odahaza a Vasast

2022.10.08. 16:45
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Kisvárda 2–0-ra megverte odahaza az első félidőben hibát hibára halmozó, továbbra is nyeretlen újoncot, a Vasast.
Fotó: Kovács Péter
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fotó: Kovács Péter A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Kisvárda–Vasas 2–0 (Baráth B. 16. – öngól, Makowski 38.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2403 néző. Vezette: Bogár
Kiállítva: Szivacski (26., Vasas)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Tessék, csak tessék!”

„Nem, nem, köszönjük szépen, önöké az elsőbbség.”

A Vasasnál biztos elegük van abból, hogy rendre „előre engedték” őket, annak ellenére nyeretlen a csapat kilenc forduló elteltével, hogy hatszor is vezetéshez jutott. Az angyalföldiek alighanem boldogan belementek volna abba, ha ezúttal nem ők jutnak előnyhöz, de megnyerik a mecset – az elsőt a mostani bajnokságban.

Kisvárdán azzal van a baj, hogy megfordult az irány, amikor legutóbb szeptember 4-én, még veretlenül játszott otthon a legénység, az volt a kérdés, hogy a Honvéd ellen megszerzi-e zsinórban negyedik győzelmét. Most pedig az: veszít-e egymást követő negyedik alkalommal...

Gyorsan kiderült, hogy a Vasas nem esik abba a „hibába”, hogy megszerzi a vezetést, mert bár Baráth Botond volt a gólszerző, de a fejéről a saját csapatának kapujába került a labda. A korábbi válogatott védő ezzel feltette a koronát addigi teljesítményére, mert már a meccs elején is borzalmasan rosszul sikerült felszabadítással vétette magát észre, amiből csaknem bajba hozta csapatát. Maradjunk annyiban, hogy nem mozgott otthonosan a jobb oldali védő szerepkörében... Ráadásul „párjának” megkapta azt a Jasmin Mesanovicot, aki ugyancsak szokatlan pozícióban, a pálya bal oldalán játszott ­– eddigi kisvárdai meccsein rendre centerként szerepeltették. Kisvárdai részről azonban nem az egyszeres bosnyák válogatott támadó került főszerepbe az első gólnál, hanem a csapat színeiben a kezdő tizenegyben először lehetőséghez jutó Széles Imre – más kérdés, hogy a belső védő lövése jócskán elkerülte volna a kaput, a társak mégis őt ölelgették, az öröm pedig a szokásosnál is nagyobb volt, hiszen még augusztust írtunk, amikor a Kisvárda legutóbb betalált.

Kísértetiesen hasonlított az Újpest ellenihez a Kisvárda újabb meccsének forgatókönyve, hiszen az öngól után most is előkerült a piros lap – csakhogy ezúttal az ellenfelet érintette érzékenyen. A Vasas Szivacski Donát durva belépője után került emberhátrányba, a posztcsere tehát duplán nem jött be, a máskor jobbhátvédet játszó futballista a középpályáról jutott a kiállítás sorsára. Baráth Botond aztán a második kisvárdai gólnál is főszerepbe került, rövid felszabadítása után Rafal Makowski átlövésből duplázta meg a hazai előnyt – a kényszerjobbhátvédet pedig azonnal lecserélte Kondás Elemér.

Nemcsak Baráth nem érte meg a pályán a második félidőt, hanem a gyakorlatilag láthatatlan Radó András és a bokáján megsérülő kapus, Jova Levente sem. Utóbbi helyére Dombó Dávid jött be, aki korábbi kisvárdai csapattársa, Bohdan Melnik lövését védte visszatérés gyanánt. Aztán – miután a kettős csere után előrekerült a centerposztra – Mesanovic tesztelte háromszor is a korábbi kisvárdai kapust, aki állta a sarat, két lövés és egy fejes után is hárítani tudott, jelezve, hogy azért számára még mindig hazai pálya a várkerti.

A játék képe és a helyzetek alapján már csak az volt a kérdés a meccs hajrájára, hogy szerez-e még gólt a házigazda – nos, nem szerzett, mert a hajrára ellaposodott a játék. Arra viszont a lefújás után kaptunk választ, hogy a Vasason az sem segít, ha nem jut vezetéshez, és ha a Kisvárda nincs is olyan jó csapat, hogy egymás után négy meccset megnyerjen, s annyira azért a jelek szerint nem gyenge, hogy négyet elveszítsen. A tizedik fordulóra pedig azt is megélte a csapat, hogy megúszta kapott gól nélkül a mérkőzést. 2–0