Klubrekordot érő győzelemmel zárt a Kisvárda a Paks ellen

2021.05.09. 17:30
Ezúttal a várdai gólzsák szakadt ki, a Paks csak asszisztált a kiemelkedő teljesítményhez (Fotó: Meder István)
Egy félidő alatt négy gólt rúgott a Kisvárda a Paksnak az NB I 33. fordulójában, a vége 5–1 lett.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

Kisvárda–Paksi FC 5–1 (4–0)
Kisvárda,Várkerti Stadion,1850néző.Vezette:Bogár

Gólszerző:Viana (8.), Melnik (13.), Ötvös (34.), Leoni (45.), Camaj (85.), ill. Haraszti (67. – 11-esből)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Tavaly júniusban mindkét csapat kicsit más lelkiállapotban várta az utolsó fordulót, hiszen a Kisvárdát és a Paksot is fenyegette még a kiesés réme. Végül mindketten megkapaszkodtak, a nyolcadik és a tizedik helyen végezve.

A mostani bajnokságban is egymás riválisa volt a két csapat, csak éppen nem a kiesés elkerüléséért, hanem a középmezőny jobb pozícióiért zajló harcban. Az már a meccs előtt eldőlt, hogy a Paks a negyedik helyen zár, a Kisvárda pedig biztos ötödik. Más kérdés, hogy a nagyjából egyforma célt két különböző úton érték el, mert míg a Paks már az utolsó fordulóra megdöntötte a tizenkét csapatos élvonal gólrekordját (75), addig a Kisvárda a mezőny legkevesebb szerzett (25) és második legkevesebb kapott gólszámával (35) várta a befejező kört.

Így aztán az is kérdés volt az utolsó forduló előtt, hogy a stílusok harcában melyik kerekedik felül a másikon.

Hamar kiderült, hogy a paksi stílus a nyerő – kisvárdai kivételben. Kedvezett a hazai csapatnak, hogy a tolnaiak hozták a szokott nyílt játékukat, amit a hazaiak rendre megkontráztak. Igaz, az első gól még szögletet követően született, a másodikhoz viszont egy középpályás labdaszerzés szükségeltetett, amiből Kovácsréti Márk indítását követően Bohdan Melnik szerezte meg bajnokságbeli első gólját. Ötvös Bence pedig első NB I-es találatát jegyezte, ő is szöglet utáni fejesből. A Kisvárda egy félidő alatt eggyel több gólt szerzett, mint az utóbbi 11 bajnokiján összesen...

A halovány futballra a szünetben négyes cserével reagált a paksiak vezetőedzője, Bognár György – kérdés, kihasználta volna-e az ötödik változtatási lehetőségét, ha a második félidő első percében Fernando Viana megszerzi az ötödik hazai gólt. A csatár lövése után végül a gólvonal előtt rátenyerelt a labdára Holczer Ádám. Ekkorra már eldőlt, hogy Hahn János 22 góllal várhatja az Európa-bajnoki felkészülést, őt is lecserélték ugyanis, a helyére Böde Dániel húzódott előre a védelemből. A szépítő gólt azonban nem ő, hanem Haraszti Zsolt szerezte, miután értékesítette a másik cserejátékos, Nagy Richárd által kiharcolt tizenegyest.

A szabolcsiak így a legtermékenyebb meccsüket játszották a bajnokságban a Várkerti Stadionban – épp a legjobbkor, amikor a szurkolók visszatérhettek a lelátóra. Valóra vált Supka Attila meccs előtt megfogalmazott óhaja, hogy a drukkerekkel együtt lehessen ünnepelni a klub történetének legjobb szereplését, hiszen a 46 megszerzett pont és az ötödik hely is NB I-es rekordnak számít Kisvárdán. A Paks ezúttal halványabban teljesített, ezzel együtt az összkép pozitív, hiszen a mezőny egyik leglátványosabb futballját a negyedik helyen végző csapat mutatta be ebben az idényben.5–1