Kisvárda: két gyönyörű gól, három fontos pont

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.02.29. 16:51
A Kisvárda otthon tartotta a pontokat (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
A Kisvárda nagyon fontos három pontot szerzett a szintén a kiesés ellen harcoló Paks ellen a labdarúgó NB I 23. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Kisvárda–Paksi FC 2–0 (0–0)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2002 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor
Gólszerző: Sassá (73.), Bumba (81.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Tíz perc telt el az alsóházi mérkőzésből, amikor a hazaiak tizenhatosán belül összefejelő Rados Proticsot és Hahn Jánost ápolni kellett. Szerencsére nem történt nagyobb baj, de a kényszerszünetet kihasználva Bódog Tamás, a hazaiak vezetőedzője magához rendelte Fernando Vianát, és serényen magyarázott neki valamit. Talán éppen azt, hogy az addig meglévő labdabirtoklási fölényt hogyan válthatnák helyzetekre is a várdaiak.

Ha már támadások… Mindkét oldalon volt egy-egy hiányzó a csatársorban. A paksiaknál nem okozott meglepetést Könyves Norbert távolléte, hiszen ezen a mérkőzésen töltötte le a Puskás Akadémia ellen kapott piros lapja után járó három bajnokira szóló eltiltását. A kisvárdai csapatból Gheorghe Grozav maradt ki, a román támadó november 30-a, a Bp. Honvéd elleni bajnoki (2–0) óta nem szerzett gólt, s az idén nyújtott teljesítménye nem túl meggyőző. A házi gólkirályok hiányában paksi oldalon Böde Dánielre épültek a támadások, és talán az sem véletlen, hogy Bódog Tamás miért Vianát igazította el külön is. És valóban, csaknem fél óra elteltével Gosztonyi András kiugratása után a brazil csatáré volt az első ziccer, de Holczer Ádám bátor kivetődéssel tisztázott. Közben azt is megállapíthattuk, hogy az elmúlt két hazai meccsen egyaránt eredményes Bohdan Melniknek megjött a lövőkedve, két veszélyes távoli kísérlete is csak kevéssel kerülte el a kaput – igaz, az elsőt alighanem beadásnak szánta.

Idővel a Paks is megmutatta, hogy nem feltétlenül a gól nélküli döntetlenért utazott Kisvárdára, de az első félidőben attól senki nem járt közelebb a gólszerzéshez, mint Claudiu Bumba, akinek lövőcsel utáni lövését blokkolta Szélpál Norbert.

Miután mindkét oldalt sokkolhatta a szünetbeli, Mezőkövesdről érkezett hír, hogy a ZTE FC 2–0-ra vezet, a játék képe a folytatásban sem változott sokat. Sőt ha lehet, fokozta a nyomást a Kisvárda, amelyre a másik kispadnál Osztermájer Gábor két cserével reagált. Aztán Bódog Tamás is meghúzta ugyanezeket változtatásokat, és Tischler Patrik beállításával kétcsatáros játékra váltott a hazai csapat. A változtatás most hazai oldalon éreztette jótékony hatását, igaz, nem Tischler Patrik, hanem Sassá talált be – nem is akárhogyan!

Az ő bombájánál is nagyobb volt azonban, amelyet Claudiu Bumba eresztett meg a léc alá. Kettővel vezetett a Kisvárda, de csak azért, mert a két gól között Dombó Dávid is bemutatott egy bravúrt Böde Dániel fejesénél. Ezúttal nem esett abba a hibába a Kisvárda, hogy az egy héttel korábbihoz hasonlóan kiengedjen a kezéből két pontot. Maradt a várdai győzelem, így a két csapat közül a hazai tett lépést a bennmaradása bebiztosítása felé.