Bumba tizenegyese döntött, a Loki megint kikapott Kisvárdán

2022.04.23. 13:45
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Kisvárda hazai pályán Bumba tizenegyesből lőtt góljával 1–0-ra legyőzte a Debreceni VSC-t. A szabolcsi együttes így már 49 pontot gyűjtött, ami rekord a klub élvonalbeli történetében.
Bumba (jobbra) tizenegyesével tudott nyerni a Kisvárda
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
Bumba (jobbra) tizenegyesével tudott nyerni a Kisvárda A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Kisvárda–Debreceni VSC 1–0
(Bumba 53. – 11-esből)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2455 néző. Vezette: Zierkelbach

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Bármennyire is furcsa, a hétszeres bajnok DVSC eddig NB I-es meccsen még pontot sem tudott szerezni a Kisvárda otthonában. A csapatok eddigi szabolcsi találkozóin 3–0-ra, 1–0-ra és 2–1-re nyert a Várda, s a hazaiak ezt a hagyományt akarták folytatni. A forduló előtt a harmadik helyen álló Kisvárdát a győzelem esetén szinte biztosra vehető éremszerzés is motiválta,míg a kiesés elől menekülő debreceniek számára a rossz sorozat megszakítása jelentett volna bennmaradást. Igaz, a Loki az MTK pénteki hazai vereségével viszonylag biztonságban érezhette magát, de természetesen nagy szüksége lett volna legalább egy pontra.

ODINCOV SÚLYOS SÉRÜLÉSE
A mérkőzés után Révész Attila, a Kisvárda sportigazgatója az M4 Sport riporterének azt mondta, hogy csapata kapusának, Artem Odincovnak elszakadt a hajlító izma. Mivel korábban az első számú hálóőr, Dombó Dávid, is kidőlt, igazolási lehetőség hiányában a következő mérkőzésre valószínűleg az U19-es csapatból lesznek kénytelenek felhozni egy kapust a felnőttgárdához.

A kezdés előtt eleredő eső miatt csúszóssá vált az amúgy kiváló minőségű játéktér, hiába próbálkoztak a csapatok hosszú indításokkal, a labda a gyepen felgyorsulva elérhetetlenné vált. Noha uralta a meccset a Kisvárda, nagy helyzetig nem tudott eljutni, a debreceniek védelme állta a sarat. Sok volt a pontatlan átadás, a bosszantó hiba.

A fordulás után agilisabban kezdett a hazai csapat, aminek gyorsan meg is lett az eredménye, és a második félidő elején szinte a semmiből, de semmiképpen sem érdemtelenül szerezte meg a vezetést. Jasmin Mesanovic emelgetett a tizenhatoson belül, Sylvain Deslandes karja beleért a labdába, a játékvezető büntetőt ítélt, a döntést a VAR-szobából is megerősítették. Claudiu Bumba pedig – akit a hazai szurkolók jelentős része már korábban lecserélt volna – higgadtan értékesítette a tizenegyest. A kapott gól nem rogyasztotta meg a debrecenieket, s ettől a meccs is jobb lett.

Baráth (balra) ezúttal nem lőtt gólt, de begyűjtött egy sárgát (Fotó: Kovács Péter)

A második félidő közepén nem halogathatta tovább a változtatást a DVSC-t irányító Joan Carrillo, Bódi Ádám és Varga József helyére Sós Bence és Bényei Ágoston érkezett, s a vendégek jóval támadóbb felállásban folytatták a játékot. Sós érkezése a bal szélre erőpróba elé állította a várdai védelmet, éppen az ő beadása után járt a legközelebb az egyenlítéshez a Loki. A Kisvárda előtt pedig ott volt a meccslabda, Driton Camaj ziccerénél Tomás Kosicky bravúrral hárított. A hajrában már nem volt folyamatos a játék, percenként kellett ápolni valakit a hazai labdarúgók közül.

Hét percet hosszabbított Zierkelbach Péter játékvezető, ami soknak tűnik, de a büntető előtti VAR-vizsgálat és a rengeteg ápolás miatt ennél több ráadás is belefért volna. Főként, ha figyelembe vesszük, hogy a hosszabbításban is volt több mint egyperces játékmegszakítás, aminek a lefújáskor nem volt nyoma.

A DVSC tehát ezúttal sem tudott pontot szerezni Kisvárdán, a szabolcsiak pedig közel kerültek a klubtörténelmi sikerhez, az éremszerzéshez. 1–0

1. Ferencvárosi TC 28 18 5 5 49–22 +27 59
2. Kisvárda 29 13 10 6 44–31 +13 49
3. Puskás Akadémia 29 13 10 6 38–30 +8 49
4. Paksi FC 29 12 5 12 69–55 +14 41
5. Mol Fehérvár 29 11 7 11 40–40 0 40
6. Újpest FC 28 11 6 11 42–39 +3 39
7. Zalaegerszegi TE 29 10 9 10 38–47 –9 39
8. Mezőkövesd 29 10 7 12 34–42 –8 37