A Paks kettős emberhátrányban kapott ki a Puskás Akadémiától

2020.02.08. 16:54
Ilyen jelenetekben nem volt hiány... (Fotó: Meder István)
A gyors Puskás Akadémia-vezetést hozó találkozón egészen kiegyenlített csata folyt, egészen addig, amíg két percen belül két piros lapot is begyűjtöttek a paksiak. Innentől már csak védekezésre futotta a hazaiak erejéből, és a nagy küzdelem végén a vendégcsapat még egy gólt tudott szerezni, így 2–0-ra nyert a labdarúgó NB I 20. fordulójában.

Csaknem negyven perce tartott a mérkőzés, és a Puskás Akadémia szurkolóin kívül mindenki meg akarta verni Pintér Csaba játékvezetőt.

Történt, hogy a 38. percben a bíró előbb a sárga lapot mutatta fel a hazaiak szélsőjének, Könyves Norbertnek, majd miután a labdarúgó reklamált, villant a piros is, nem sokkal később pedig Böde Dániel kapta meg a második sárga lapját, így a hazaiak csapatkapitányának is el kellett hagynia a játékteret. Gyorsan tegyük hozzá, a lelátóról úgy tűnt, Böde megmozdulása nem ért lapot, éppen ezért a játékvezető az ítéletével alaposan belenyúlt a mérkőzésbe. Pedig addig remek meccset produkáltak a csapatok, a lelátón ülők egy pillanatig sem unatkoztak.

Gyurcsó Ádám semlegesítése az első negyedórában megállíthatatlan feladat elé állította a Paksot, s nem lett volna meglepetés, ha a 18-szoros válogatott futballista az első negyedórában kétszer is mattolja a hazaiak kapusát, Rácz Gergőt. A felcsúti szélső először a 7. percben találhatott volna be, miután Golgol Mebrahtu passza után egyedül lépett ki, ám hiába löbbölt alá a labdának, a paksi kapus bravúrral hárított. Öt perccel később már a Puskás Akadémiánál volt az előny, a gólban főszerepet játszott Gyurcsó. A Paks védelme „elcsúszott”, így a szélső teljesen üresen maradt a bal szélen, majd miután labdát kapott, befelé húzott, és Artem Favorov nem hibázta el a ziccert. Két perccel később ismét Gyurcsó Ádám–Rácz Gergő összecsapást láthattak a nézők, kettejük párharcát ezúttal is a kapujából jó ütemben kilépő hazai kapus nyerte meg.

Pillanatokkal később jött az első jelentősebb hazai lehetőség: Könyves Norbert Böde Dániellel kényszerítőzött, miután visszakapta a labdát, egy csellel tisztára játszotta magát, ám nagy helyzetben a kapu fölé bombázott. Egyre veszélyesebbé vált a Paks, előbb Böde fejese jelentett veszélyt Hegedüs Lajos kapujára, majd Könyves lépett ki egy mélységi átadás után, de előbb „túlfutott” a labdán, majd nem vette észre, hogy a felcsúti kapus messze kijött a kapujából, és rossz megoldást választott. Levegőben lógott a hazai egyenlítés, amikor jött a két kiállítás, és ezzel minden korábbinál nehezebb helyzetbe került a házigazda.

Egy vérprofi csapat, amelyben minden futballista tudja, mi a dolga, könyörtelenül kihasználja, hogyha kettős emberelőnybe kerül, a Puskás Akadémia azonban nem tudott mit kezdeni a határtalan lelkesedéssel küzdő Pakssal. A kiállított csapatkapitány, Böde Dániel már a lelátóról nézte a félidő nagy részét, de kell-e mondani, majdnem felrobbant a méregtől.

„Csapatkapitányként miért ne kérdezhetném meg a játékvezetőt, miért nem engedi a test test elleni küzdelmet – mondta érezhető indulattal a hangjában a 25-szörös válogatott támadó. – Aztán a játékostársamnak a játékvezető felmutatta a piros lapot, de rajtam van a karszalag, miért ne szólhatnék normális hangnemben a játékvezetőhöz? Ezt tettem, erre én kaptam sárgát. A kiállításomra pedig nem találok szavakat. Egy szabálytalanság után tömörülés támadt a pálya közepén, amikor a vendégek játékosa, Szolnoki Roland egyszerűen hanyatt dobta magát mellettem. Megmozdulásával egyértelműen megtévesztette a játékvezetőt, őt kellett volna büntetni, erre engem állítanak ki.”

Amíg Böde beszélt, a PAFC nem igazán tudott mit kezdeni kettős létszámhátrányban lévő riválisával, és bizony egészen a 90. percig kellett várni arra, hogy ismét betaláljon az egyébként remekül védő Rácz kapujába. Amíg a pályán tizenegy labdarúgó küzdött tizenegy ellen, nagyszerű meccset láthattak a szurkolók, a játékvezető több megkérdőjelezhető ítélete azonban hatással volt a végeredmény kialakulására. 0–2