Ikszelt a KTE a Puskás Akadémiával, az újonc maradt a harmadik helyen

2022.11.08. 19:45
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Kecskemét, akárcsak augusztusban Felcsúton, ezúttal a hírös városban is 1–1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémiával.
A Kecskemét pontot mentett (Fotó: Török Attila)
 A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
A Kecskemét pontot mentett (Fotó: Török Attila) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I

15. FORDULÓ
Kecskemét–Puskás Akadémia 1
–1 (Banó-Szabó 53., ill. Corbu 44.)
Kecskemét,
Széktói Stadion, 1721 néző. Vezette: Zierkelbach

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

TALÁN NEM TÚLZÁS KIJELENTENI, hogy a Kecskemét az élvonal egyik legszimpatikusabb csapatává vált az elmúlt hónapokban, más klubok híveinek nagyrabecsülését is kivívta az újoncként nyújtott remek teljesítményével (konkrétan: a harmadik helyről várta a 15. fordulót!), továbbá a sikerek ellenére megőrzött szerénységével. Na persze a legnagyobb népszerűségnek szűkebb pátriájukban örvendenek, bolondulnak is a drukkerek a lila-fehérekért. Mondhatni, sikk lett a meccsre járás, a nézőtéren éppúgy nehéz üres helyet találni, mint a VIP-páholyban.

Apropó, VIP-páholy... Tábla hirdeti, milyen ruhát illik felvenni a legfontosabb vendégeknek fenntartott részen. No nem kell százezrekbe kerülő szmokingokra és kosztümökre gondolni, nem előírás, hogy a legjelentősebb divatmárkákban toppanjon be valaki – a dress code sokkal inkább jelzésértékű: Kecskeméten ezen a téren is megadják a módját az első osztályú szereplésnek. Mindamellett nem csodálkoztunk volna azon, ha az idei utolsó hazai meccsre, a Puskás Akadémia elleni kilencven percre mindenki ünneplőbe öltözik a Széktói Stadionban. Szabó István csapata tudniillik csodás évet zárhat majd a szombati, zalaegerszegi találkozóval: azok után, hogy a 2021–2022-es NB II-es idénynek feljutóként vágott neki, azzal a lendülettel ugrott még egy osztályt, ami pedig a július végi NB I-es rajt óta történt, ismert – és elismert.

Jóllehet a felcsútiak nyilvánvalóan azzal a szándékkal szálltak le a főbejárattól nem messze megálló buszról, hogy elrontják a kecskemétiek „buliját”. Hornyák Zsolt nem is tartalékolt a Debrecen elleni hétvégi szezonzáróra, sőt két „friss” válogatott kerettagot is bevetett. A PAFC kapuját védő Tóth Balázs, valamint a bal szélen játszó Nagy Zsolt miatt Marco Rossi szövetségi kapitány is a helyszínen tekintette meg a mérkőzést.

Azt a mérkőzést, amely egy futballfanatikus kezdőrúgásával indult. Hogy az 54. életévét betöltő Kun-Szabó Tibor nélkül nem lenne Csengelén foci, az olyan biztos, mint hogy az első perc végén Batik Bence egy begyakorolt szögletfigura után fejelte nem sokkal a léc fölé a labdát. A jó kezdést hasonló folytatás követte – mindkét oldalon. Noha a vendégek többet támadtak, a hazai ellencsapásokban is volt veszély, parázs kis csata kerekedett ki a hétköznapi meccsből. Volt itt minden, ami egy közönségszórakoztató mérkőzéshez kell, csak Zierkelbach Péter ítéleteivel tudott nehezen megbirkózni a publikum. Főleg a 21. percben, amikor Banó-Szabó Bence – vélt – buktatásáért követelt tizenegyest... A büntető jogosan elmaradt, a gól viszont nem. Az első félidő hajrájában Marius Corbu juttatta vezetéshez a felcsúti gárdát, s ha ez nem lett volna elég baj a kecskemétieknek, a köd is leszállt a pályára.

A második játékrész első hét percében három lehetőséget alakított ki a KTE, és a harmadikat gólra is váltotta: Banó-Szabó Bence lőtt védhetetlenül a kapuba. Aki azt várta, hogy az egyenlítést követően visszaállnak a lilák, tévedett, rátettek ugyanis még egy lapáttal. A Puskás Akadémiának akadtak is gondjai, amelyeken Hornyák Zsolt két cserével igyekezett enyhíteni: két támadó helyére másik két támadót küldött be, Lamin Colley és Kiss Tamás pályára lépésével aktívabbá is vált a Fejér megyeiek (támadó)játéka. Mégis a Kecskemét szerzett majdnem újabb gólt: Banó-Szabó ívelt mintegy negyven méterről alig mellé, nem sokkal később pedig Vágó Levente lövése után a lécről vágódott vissza a labda – éppen Mihajlo Rjasko elé, aki ugyan a kapuba továbbította, csakhogy lesről...

Hazai helyzetekre jöttek a felcsútiak: Colley után a szintén csereként beszálló Sahab Zahedi is három pontot érő gólt szerezhetett volna, de előbb Belényesi Csaba mentett önfeláldozóan, majd Varga Ádám védett bravúrral. Izgalmas még az utolsó percekre is maradtak, gól azonban már nem – bár „csak” egy ponttal gazdagodott, a hazai veretlenségét megőrző KTE méltóképpen, vastaps közepette búcsúzott erre az évre a Széktói Stadiontól. 1–1

1. Ferencvárosi TC 12 9 1 2 29–10 +19 28
2. Kisvárda 15 7 4 4 26–25 +1 25
3. Kecskeméti TE 15 6 7 2 23–16 +7 25
4. Puskás Akadémia 15 5 7 3 20–17 +3 22
5. Zalaegerszegi TE 14 6 3 5 24–17 +7 21
6. Paksi FC 13 5 3 5 22–22 0 18
7. Debreceni VSC 14 4 5 5 25–25 0 17
8. Mol Fehérvár 14 4 4 6 15–20 –5 16