Legyőzni a Paksot 2–0-ra? Ez már Haladás!

2017.04.29. 17:56
Jancsó (labdával) szerezte csapata első gólját (Fotó: Unger Tamás)
Sorozatban harmadik bajnoki vereségét is elszenvedte a Haladás ideiglenes, soproni otthonába látogató Paks a labdarúgó NB I 29. fordulójában. A mérkőzés első félidejében Jancsó András, a másodikban Iszlai Bence volt eredményes, így 2–0-ra nyert a Haladás.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

HALADÁS–PAKS 2–0 (Jancsó 14., Iszlai 71.)
Sopron, Városi Stadion. V: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem úgy kezdett a Paks, hogy vereséggel távozik majd a soproni Városi Stadionból, ám hiába irányították a mérkőzést Csertői Aurél fiai, gólt mégsem nekik, hanem az első valamirevaló helyzetükből a hazaiaknak sikerült szerezniük: egy szabadrúgás után Jancsó András lőtte 12 méterről a hálóba a lecsorgó labdát. 1–0

A kapott gól a vendégeket alaposan összezavarta, a hazaiak pedig nem nagyon erőltették a támadásvezetést, így aztán békésen haladt a mérkőzés, egészen addig, míg a félidő hajrájára fordulva megszaporodtak az apró szabálytalanságok, és felkorbácsolódtak az indulatok.

Andó-Szabó Sándor játékvezető rövid úton elvesztette a hazai közönség szimpátiáját, amikor Iszlai Bencének sárga lapot adott, holott a vendégeknek egy szabálytalanság után két sárgát is sikerült kiosztania.

A második félidőre Csertői Aurél megpróbálta felfrissíteni csapatát, beküldte Haraszti Zsoltot a hazai védők gyűrűjében teljesen magára hagyottan futballozó Hahn János helyére, de ez nem sokat segített a paksi támadójátékon.

A cserékkel tarkított mérkőzés továbbra is lassú mederben csordogált, amikor a félidő közepén egy hazai szöglet után némileg váratlanul Iszlai Bence szép fejessel bevette a vendégek kapuját. 2–0

A Haladás a látottak alapján megérdemelten szerezte meg a győzelmet, mert többet tett érte – leginkább szerzett két gólt, ami bőségesen elegendő volt a sikerhez ezen a szombat estén.

1. Budapest Honvéd 29 16 5 8 42–26 +16 53
2. Videoton FC 29 15 8 6 56–26 +30 53
3. Vasas FC 29 14 5 10 45–33 +12 47
4. Ferencvárosi TC 29 12 9 8 48–39 +9 45
5. Szombathelyi Haladás 29 12 6 11 38–38 0 42
6. Újpest FC 29 9 12 8 45–44 +1 39
7. Paksi FC 29 9 11 9 32–33 –1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 29 9 8 12 32–44 –12 35