Avatási ünnep: Fradi-veréssel köszöntötte új stadionját a Haladás

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2017.11.25. 19:20
Nagy csata, hazai siker (Fotó: Török Attila)
Remekül avatta fel új stadionját az NB I-ben a Haladás labdarúgócsapata: a kieső helyen álló szombathelyiek 2–1-re legyőzték a bajnokesélyes Ferencvárost.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Haladás–Ferencváros 2–1 (K. Mészáros 32., Kiss T. 84., ill. Blazic 34.)
Szombathely, Haladás Stadion, 8028 néző. V:Szabó Zs.
Kiállítva: Priskin (95., Ferencváros)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉG, STATISZTIKÁK ITT!

Az új Rohonci úti stadion első tétmeccsének első gólszerzője: Karol Mészáros.

A szombathelyiek szélsője fél óra után szerzett vezetést a hazaiaknak, korántsem érdemtelenül, addig ugyanis a Haladás akarata érvényesült. A hazaiak nekiestek a Fradinak, amely áldhatta a sorsot és kapusát, hogy a huszadik percre nem került hátrányba. Bár az első kaput eltaláló lövés Lovrencsics Gergő nevéhez fűződött (Király Gábor gond nélkül védett), utána a vasi együttes percei következtek. Előbb Németh Márió kapott ajándéklabdát Miha Blazictól, be is forgatta a védőt, ám a lövés pillanatában az esőtől felázott talajon elcsúszott, így Dibusz Dénes védte a jobb alsó sarokra tartó labdát. Nem sokkal később a régi stadion utolsó góljának szerzője, Halmosi Péter az új aréna első gólpasszát adhatta volna, ám remek centerezését Myke Bouard Ramos hat méterről az égbe lőtte. A támadó hőssé válhatott volna, percekkel később ismét helyzetbe került, ám a remek ütemben kifutó FTC-kapus ismét hárított. A fővárosi zöld-fehérek oldalán a védelem előtt futballozó szűrők kevés támogatást adtak a támadósornak, némi veszély csak az oldalról középre lőtt labdák után alakult ki, márpedig a bajnoki címre hajtó együttestől ennél azért több kellene.

Amennyire megérdemelt volt a hazaiak gólja, annyira váratlanul érkezett két perccel később az egyenlítés. A gyors gólváltás után kiegyenlítődött a játék, ám mivel a szünetig nem született újabb találat, és mivel a múlt héten Michal Hipp vezetőedző csapata rossz erőnlétére panaszkodott, azt kérdezhettük: a második félidőben is bírja-e majd a tempót a Haladás?

A folytatásban nagy visszatérővel igyekezett hatékonyabbá tenni együttese futballját Thomas Doll, Hajnal Tamás július 16-a után játszott ismét bajnokit. A középpályást a Puskás Akadémia elleni első fordulóban rendezett bajnokin agyrázkódás miatt cserélték le, ezúttal a szürkén futballozó Fernando Gorriarán helyén igyekezett fazont szabni a Fradi játékának. Bár a vendégek időnként képesek voltak kapujuk elé szorítani a kiesés elől menekülő ellenfelüket, helyzetet nem tudtak kialakítani, s úgy tűnt, a hazaiak erőnlét terén is állják a sarat. Sőt, a gólszerzéshez is közelebb álltak, Halmosi Péter szöglete után Jagodics Márk nem sokkal fejelt a jobb sarok mellé, Ramos pedig szabadrúgásból célozta meg a bal felső sarkot, és mindössze néhány centimétert tévedett.

A Fradi labdatartása kevés veszélyt hordozott magában, ám a 78. percben gyors adogatást követően Varga Roland lábában ott volt a győztes gól, ám tíz méterről a léc fölé lőtte a labdát. Más lépett elő főszereplővé: a csereként beálló, a tizenhetedik születésnapját pénteken ünneplő Kiss Tamás a végjátékban ravasz, de annál látványosabb (írjuk le így: alányesős) gólt ragasztott a jobb felső sarokba – 2–1! A hosszabbításban Priskin Tamás fegyelmezetlensége miatt emberhátrányban fejezte be a meccset a Ferencváros, így hazai győzelemmel vált teljessé a szombathelyi stadionavató-ünnepnap.

1. Videoton FC 17 11 5 1 40–18 +22 38
2. Ferencvárosi TC 17 10 5 2 33–16 +17 35
3. Debreceni VSC 17 8 4 5 31–20 +11 28
4. Budapest Honvéd 17 7 4 6 30–29 +1 25
5. Újpest FC 17 6 7 4 23–21 +2 25
6. Diósgyőri VTK 17 6 3 8 29–28 +1 21
7. Vasas FC 17 6 3 8 23–32 –9 21
8. Paksi FC 17 5 6 6 24–28 –4 21