Eppel-dupla, dunaújvárosi siker a kiesési helyosztón

2015.05.02. 18:27
A Dunaújváros alaposan megverte a Haladást (Fotó: Kováts Zoltán)
Eppel Márton duplájának is köszönhetően a Dunaújváros 4–1-re győzött Szombathelyen a labdarúgó NB I 26. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
26. forduló
HALADÁS–DUNAÚJVÁROS 1–4 (Rocchi 71., ill.
Devecseri 45. – öngól, Eppel 49., 80., Jakab 53.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Böőr Zoltán helyzetével indult a találkozó, míg a válasz a 16. percben érkezett, Németh Márió lőtt kapu mellé Leonardo Martínez centerezése után.

Az első fél óra legnagyobb helyzete a dunaújvárosi Nikházi Márk előtt adódott, aki egy 22 méteres szabadrúgásból találta telibe a felső lécet. A félidő végére aztán a kapuba is sikerült bejuttatniuk a labdát a vendégeknek: Orosz Márk ívelésére Eppel Márton érkezett, és felugrott fejelni, de a labda Devecseri Szilárd fejéről csúszott a hazaiak kapujába, ahogy az utólag az MLSZ jegyzőkönyvéből kiderült. (0–1)

A szünetben kettős cserével próbálta felrázni a hazai együttest Kuttor Attila, ám nem járt sikerrel: a 49. percben újra Eppel fejelt, ezúttal Jakab Dávid passza után, 10 méterről. (0–2) Majd négy perccel később a gólpasszos Jakab maga is feliratkozott a gólszerzők közé, 14 méterről lőtte ki a jobb alsót. (0–3)

A reményt a 70. percben két cserejátékos hozta vissza a szombathelyiek számára: Arnaud Bühler tálalt középre, Tommaso Rocchi pedig 6 méterről a kapu közepébe bombázott. (1–3) Arról, hogy ne sokáig bizakodhassanak a hazaiak, Eppel – ki más? – gondoskodott, aki egy felívelt szabadrúgást követően levette a labdát, majd 8 méterről, fordulásból a kapu közepébe vágta. (1–4)

A lefújás előtt még az első NB I-es bajnokiján szereplő 18 éves szombathelyi Hegedűs János kapott sárga lapot.

Az eredmény azonban nem változott, így az eddig idegenben nyeretlen Dunaújváros a kiesés elkerülése szempontjából rendkívül fontos három ponttal távozott Szombathelyről.

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 26 16 3 7 36–23 +13 51
4. DVSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Diósgyőri VTK 26 10 8 8 36–34 +2 38
7. Kecskeméti TE 26 10 8 8 30–29 +1 38
8. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36