Eppel duplájával öt meccs után nyert ismét a Honvéd

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2017.10.14. 15:20
Eppel Márton (középen) nyerőembernek bizonyult (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában sokáig úgy tűnt, hogy a címvédő Honvéd sorozatban hatodik meccsén is győzelem nélkül marad, végül azonban 2–1-re megverte a Haladást, és zárkózik az élmezőnyhöz.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
Haladás–Bp. Honvéd 1–2 (Kiss T. 57., ill. Eppel 45+1., 84. – az elsőt 11-esből)
Sopron, Városi Stadion, 1740 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Győzött a bajnoki címvédő Honvéd a Haladás ellen, ám érdemes a Haladás gólszerzőjével kezdeni.

Jár ugyanis a gratuláció Kiss Tamásnak, a szombathelyiek fiataljának, amiért szombaton megszerezte első NB I-es gólját, ezzel pedig minden idők egyik legfiatalabb magyar élvonalbeli gólszerzője lett. A Hali játékosa november 14-én tölti be a tizenhetet, vagyis a kispestieknek lőtt gólja napján tizenhat esztendős és tizenegy hónapos volt. Ez már összességében elegendő lenne a Kiss családnak a pezsgőbontásra, az ifjú azonban nem akármilyen góllal vétette észre magát – a vetődő Gróf Dávidnak esélye sem volt kiszednie a labdát a bal felső sarokból.

Ezzel a góllal egyenlített a Haladás.

Korábban a kispestiek egy nullás vezetéssel vonulhattak szünetre, és ha nem is játszottak lehengerlően, egy gólt csak összehoztak büntetőből.

Az első félidőben látottak alapján érdemes Davide Lanzafaméra kitérni, aki ezúttal is bizonyította, nem csak játéktudásának köszönhetően vezéregyéniség a Honvédban. Az olasz támadó mostanra annyira kinőtte forrófejűségét, hogy a kétes helyzeteket követően ő nyugtatja társait. A Haladás ellen alig telt el néhány perc a találkozóból, amikor is Bobál Dávid alaposan arcon könyökölte Myke Bouard Ramost, s a kispesti csatár szaladt oda elnézést kérni Andó-Szabó Sándor játékvezetőtől, valamint földön fekvő ellenféltől. A bíró talán hajlott volna a sárga lap felmutatására, ám az olasz csatár fellépése meggyőzte, hogy várhat még a figyelmeztetéssel.

Nem ez volt az egyedüli eset, hogy Lanzafame meghazudtolta régi önmagát.

Ki ne emlékezne arra, amikor egy régi pécsi bajnokin ölre menő harcot vívott Leandro Martínezzel, hogy ki végezze el a megítélt büntetőt. Az olasz most maga vitte oda a labdát a láthatóan önbizalomhiányban szenvedő társának. Eppel Márton a válogatottban elért kudarcok után rendkívül gyengén kezdte a Haladás elleni bajnokit, a labdák sorra elpattantak tőle, az átadásai hol rövidek, hol túlságosan hosszúak voltak, egy gól sokat lendíthet a játékán – tudta ezt az olasz csatár is. Eppel Márton gólra váltotta a tizenegyest, és lám, megérte átengedni neki a lehetőséget.

A lefújás előtti percekben a legutóbbi idény gólkirálya akcióból is a kapuba talált (1–2), ezzel megszerezte a három pontot csapatának. Eppelnek (és a Honvédnak) alighanem a legjobbkor jött a dupla, a játékos újra lendületet vehet, eddigi négy góljához újabb kettőt hozzátett. Zárójelben jegyezzük meg: itt mérhető le, mekkora a különbség az NB I és a nemzetközi szint között...

A piros-feketék egy árnyalattal jobban futballoztak a Haladásnál, amelynek játékosai pályaválasztóként az elvárhatónál védekezőbb felfogásban léptek pályára. A tinédzser Kiss Tamás szép gólt szerzett, és ezenkívül is akadt egy-két lehetősége a hazaiaknak, ám a csapat egyik legjobbja ezúttal is Király Gábor volt, aki két-három nagy védéssel tartotta meccsben övéit. A Honvéd második gólját követő néhány percben ment előre a Hali, a szombathelyiek kapusa ívelgette előre a labdákat, a többiek rúgták a szögleteket, szabadrúgásokat, ám a zöldek ekkor már csak futottak az eredmény után.

Nem érdemelt győzelmet a Haladás, és igazság szerint ezzel a felfogással egy pontot sem. Egyre nehezebb helyzetbe kerül az együttes, a szurkolók nem hiába aggónak, ha rossz sorozatba kerülnek, bizony már a téli szünetet kiesést érő helyen tölthetik.

A lefújást követően a kispestiek a saját szurkolóik előtt ünnepelték a győzelmet, míg a Haladás játékosai hangos füttyszó közepette ballaghattak be az öltözőbe.

1. Videoton FC 12 7 4 1 25–14 +11 25
2. Ferencvárosi TC 12 6 5 1 26–13 +13 23
3. Debreceni VSC 12 6 3 3 19–9 +10 21
4. Budapest Honvéd 12 5 4 3 20–20 0 19
5. Paksi FC 12 4 5 3 19–19 0 17
6. Vasas FC 11 5 1 5 17–21 –4 16
7. Diósgyőri VTK 12 4 3 5 22–22 0 15
8. Puskás Akadémia FC 12 4 3 5 17–19 –2 15