Krimi Győrben, nyíregyházi győzelemmel

2015.04.11. 18:25
Az első félidőben padlót fogott az ETO. De nem maradt ott a lefújásig... (Fotó: Szabó Miklós)
Hamar kétgólos előnybe került a Nyíregyháza az első félidőben borzalmasan futballozó Győr otthonában a labdarúgó NB I 23. fordulójában, de az ETO játékosai a fordulás után szívvel-lélekkel futballozva egyenlítettek. Ám volt még fordulat a bajnokiban: a kihagyott győri helyzetek után a 94. percben Pekár László gólja a nyíregyháziak győzelmét jelentette.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

GYŐRI ETO–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–3 (Lipták 62., Mayer 79., ill. Lang 3. – öngól, Fodor 31., Pekár 94.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Tudván tudta a Nyíregyháza elleni bajnoki előtt (is) Miriuta László, a győriek edzője, hogy egészen biztosan nem képes kisöpörni az anyagi gondokat legénysége fejéből, de ilyen kezdésre ő sem számíthatott.

Tíz perc alatt összehozott ugyanis csapata egy mókás öngólt (Lubos Kamenár a szöglet után menetrendszerűen lepkevadászatra indult, Lang Ádám meg lányos zavarában az ötös elől a hálóba helyezett, 0–1), a nyíregyházi születésű és nevelésű Rudolf Gergely a Szpari gólvonala előtt hárította Luis Ibánez lövését (ezt még sokáig fogják emlegetni), a vendégektől meg L'Imam Seydi és Rubus Tamás ziccert hibázott.

A győri születésű és az ETO-ban is futballozó Mátyus János a vezetés megszerzése ellenére meglehetősen idegesen szemlélte az eseményeket, hiszen csapata elmulasztotta bevinni az igazi mélyütést, Miriuta pedig szokásához híven bátran cserélt, és a balhátvéd Marko Dinjar helyére a támadó Njongo Prisót vezényelte pályára – Fodor Ferenc pedig egy remekbe szabott fejessel megduplázta csapata előnyét. 0–2!

„Ilyen gólt nem lehet kapni kapni az NB I-ben!”

Egy igazi Mágus (balra) is felbukkant a lelátón (Fotó: Szabó Miklós)

A Priskin Tamás, Koltai Tamás, Rudolf, Priso négyessel rohamozva sem tudott szépíteni az ETO a pihenőig, ugyanis stabilan állt a lábán a Szpari-védelem, a házigazda még helyzetig sem jutott.

Miriuta beküldte később Djordje Kambert, és újoncot avatott: a fiatal csatárt, Mayer Milánt állította be – a Kamenár első félidei mutatványát megismétlő Balogh János hibáját viszont Lipták Zoltán használta ki, aki hat méterről az üres kapuba fejelt. 1–2!

Összefoglaló

Az már más kérdés, hogy a védő nem sokkal előtte egy sárga lappal a háta mögött durván hasba könyökölte Igor Zofcákot… Balogh később két hatalmas bravúrral feledtette hibáját, majd Priskin hibázott gólhelyzetben, de a hajrára fordulva góllá érett a győri igyekezet: Mayer Milán előírásszerűen fejelt az ötösről a jobb alsóba. 2–2!

Ezt követően Balogh kétszer is nagyot védett, és tartogatott még fordulatot a bajnoki és a Szpari: a ráadás negyedik percében Pekár László szép egyéni akció végén roppant fontos góllal kicsikarta a győzelmet övéinek.

2–3: ez a siker többet ér a Szparinak három pontnál, és nem csak a vetélytársak fordulóbeli szereplése miatt.

Miriuta: Ha nem történik semmi, egy hét vagy tíz nap, és elköszönök

1. Videoton FC 22 17 4 1 47– 8 +39 55
2. MTK Budapest 23 15 1 7 33–21 +12 46
3. Ferencvárosi TC 22 13 5 4 34–16 +18 44
4. Debreceni VSC-Teva 23 12 6 5 30–15 +15 42
5. Paksi FC 23 11 7 5 36–22 +14 40
6. Kecskeméti TE 23 10 5 8 28–27 +1 35