Megszakadt a Gyirmót tizenkét meccses nyeretlenségi szériája

2017.04.01. 17:53
Az MTK védelmének – különösen a fordulás után – sok dolga akadt (Fotó: Földi Imre)
Eseménytelen első félidő után a második játékrészben felpörgette a tempót, és Simon András bombagóljával nyerni tudott hazai környezetben az MTK ellen a Gyirmót FC Győr. Ezzel Urbányi István fiai tizenkét forduló után ismét három ponttal gazdagabban hagyhatták el a pályát.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Egyik alakulat sem várhatta kényelmes helyzetből az összecsapást – a hazaiak az utolsó, a vendégek a kilencedik helyről vágtak neki a mérkőzésnek. Mindkét csapatnak szüksége volt tehát a pontokra – adva volt a lehetőség a feljebb zárkózásra.

Az első negyvenöt perc azonban nem éppen az elképesztő iramról és az egymás hegyén-hátán érkező helyzetekről szólt, így várható volt, hogy előbb-utóbb felhangzik az ilyenkor megszokott „Ébresztő!" felszólítás a nézőtérről. Nem is maradt el a türelmetlen szurkolók véleménynyilvánítása, azonban az MTK és a valamivel aktívabb Gyirmót sem talált fogást ellenfelén – jöhetett a szünet.

A második játékrészben – teljesítve a közönség óhaját – sebességet váltott a hazai csapat, ez pedig meghozta a hőn áhított gólt: Simon András a tizenhatos közvetlen előteréből, jobbal óriási bombát küldött Danijel Petkovics kapujába (1–0).

Ezt követően a vendégek kapitányát, Poór Patrikot le kellett cserélni, egy Olekszij Antonovval történő összefejelés után nem tudta folytatni a játékot. A tizennyolcadik születésnapját nem egész két hét múlva ünneplő MTK-játékos, Schäfer András ma először léphetett pályára az NB I-ben.

A találkozó végén is inkább a gyirmótiak irányítottak, az MTK nem tudott újítani – végül megérdemelten tartotta otthon a három pontot a hazai gárda.