A Ferencváros az utolsó pillanatban szerzett góllal győzte le a Paksot

2022.11.09. 18:01
Bár a Paks kétszer is vezetést szerzett az Üllői úton a Ferencváros ellen, még egy pontot sem tudott hazavinni, mert az utolsó pillanatban Botka győztes gólt szerzett (3–2) a labdarúgó NB I 15. fordulójában rendezett mérkőzésen.
Nagy küzdelemben nyert a Ferencváros (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy küzdelemben nyert a Ferencváros (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Paksi FC 3–2
(Zachariassen 22., R. Mmaee 45+1. – 11-esből, Botka 90+2., ill. Bőle 6., Wingo 39. – öngól)
Budapest,
Groupama Aréna, 7129 néző.Vezette:Andó-Szabó

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Négy gól az első félidőben – soha rosszabb negyvenöt percet. Izgalmasan indult és ért véget az első játékrész, nyomban a találkozó elején gól született, és a szünet előtti pillanatokban is a hálóban kötött ki a labda.

Némi meglepetésre nem a ferencvárosiak, hanem a paksiak szerezték meg a vezetést, hat perc és tizenöt másodperc kellett a vendégek góljához, Bőle Lukács első helyzetét kihasználta, és magabiztosan lőtte a labdát Dibusz Dénes kapujába. A forgatókönyv innentől még egyértelműbbé vált: a hazaiak támadtak, a paksiak védekeztek, s ha hozzájuk jutott a labda, gyors ellencsapásokkal próbálkoztak. A vendégeknél nemegyszer a csatár Varga Barnabás is a kapujától húsz méterre védekezett, alighanem eredetileg is a stabilitás lett volna a vendégek első számú fegyvere, az előny birtokában még inkább beásták magukat a kapujuk elé. Számítani lehetett arra, hogy az FTC támadni kezd, arra viszont nem, hogy az egyenlítést megköszönhetik a paksiaknak, a 16-oson belül Szabó János jókora egyéni hibája kellett Kristoffer Zachariassen idénybeli ötödik bajnoki góljához, s úgy tűnt, csupán idő kérdése, mikor présel be még egyet Nagy Gergely kapujába a Fradi.

Ám volt még csavar a mérkőzésben!

A paksiak a szünet előtti percekben újabb gólt értek el, Balogh Balázs távoli megpattanó lövése Dibusz Dénest is becsapta (1–2), mégsem vonulhattak előnnyel az öltözőbe, Ryan Mmaee ugyanis – ahogy a hétvégén, a Fehérvár elleni 2–2 alkalmával – ezúttal is magabiztosan értékesítette a büntetőt.

Sztanyiszlav Csercseszov a fordulás után változtatott, Adama Traoré egy sorral hátrébb húzódott, és (ahogy a Monaco elleni 1–1 során) most is a védősorból lépett fel a támadásokhoz, nem is akárhogyan – alig telt el néhány perc, távolról eltalálta a kapufát. Idővel még inkább állóháború alakult ki a pályán, a vendégek szűk területen védekeztek, a ferencvárosiak keresték a rést a pajzson, és próbáltak túljutni a paksiak masszív védekezésén. Ahogy fogyott az idő, az oldalvonal mellett Waltner Róbert úgy fütyült egyre élesebbeket, érezte, ezen a napon összejöhet a bravúr a magyar bajnok otthonában, merthogy a döntetlen, az egy pont is annak számított volna. Szervezetten, taktikusan futballozott a Paks, kontraakciói veszélyt hordoztak magukban – sőt!

A találkozó utolsó perceiben Dibusznak ismét bravúrokat kellett bemutatnia, a csapatkapitány kétszer is mesteri mozdulattal tornázta ki a labdát, Hahn János foghatta a fejét, ha valamelyik lövése bemegy, hőssé válhatott volna. A végén mégis a fradisták örülhettek, hiszen a csereként beálló Botka Endre egyszerű, de hatékony fejesből szerezte meg a győztes gólt. A találat után pedig meglehetősen feszülté vált a hangulat a gyepen, a két csapat játékosai megállás nélkül mondták egymásnak a magukét, a vége az lett, hogy Ryan Mmaeét Andó-Szabó Sándor játékvezető kiállította.

A bajnokcsapat győzelemmel zárta a 2022-es esztendő hazai találkozóinak sorát, a stadionban szerda este lekapcsolták a reflektorokat, az aréna legközelebb január végén nyit ki, amikor is folytatódik a bajnokság. 3–2

BALOGH BALÁZS: JÓLESIK, HOGY EMLÉKEZNEK RÁM A FRADI-SZURKOLÓK