Uzuni gólja döntött, az FTC legyőzte a nagyot küzdő Honvédot

2021.02.20. 19:20
A labdarúgó NB I 22. fordulójának szombati játéknapján a Ferencváros hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot, így Horváth Ferenc vereséggel mutatkozott be a kispesti együttes kispadján.
Uzuni gólja döntött, a Ferencváros legyőzte a Honvédot (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Uzuni gólja döntött, a Ferencváros legyőzte a Honvédot (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Ferencváros–Budapest Honvéd 1–0 (Uzuni 56.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Horváth Ferenc első útja a ferencvárosi kispadhoz vezetett: a Honvéd élére néhány nappal ezelőtt kinevezett vezetőedző a kezdés előtt Szerhij Rebrovot köszöntötte. A kispestiek frissen kinevezett trénere a napokban ironikus mosollyal fogadta a rá váró első kihívást: mi lehetne szebb annál, mint egy hét után a bajnoki címvédő, a tabella első helyén álló csapat otthonában helytállni…

A Ferencváros mezében 1996 és 1998 között 101 mérkőzésen pályára lépő korábbi csatár eleinte vízilabda-mérkőzésen érezhette magát. Farkas Ádám játékvezetőnek kis túlzással félpercenként kellett félbeszakítania a játékot, a két csapat játékosai nem kímélték egymást. A csatakiáltásoktól csak úgy zengett az üres aréna, ebből is érezhető (hallható) volt, hogy nem csak a kiesés elől menekülő kispestiek, a címvédő is alaposan feltüzelve várta a találkozót. Becsületükre váljon a vendégeknek, sokáig derekasan állták a sarat…

Sőt, miután Horváth Ferenc a szünetben cserélt, és a mély talajon nehézkesen mozgó, ide oda csúszkáló Boubacar Traoré helyére Gazdag Dánielt vezényelte előre, nyomban veszélyesebbé vált a kispestiek játéka. A fordulást követően a piros-feketéknek rögtön akadt két helyzetük, de ez sovány vigasz volt, mert a hazaiak rést találtak a masszívan védekező vendégvédelmen, vagyis a Ferencváros szerzett vezetést. Myrto Uzuni még be sem fejezte a szerinte Ivan Lovric kezezéséért járó elmaradt büntető reklamálását, amikor újra elé került a labda, és mesterien lőtte a bal alsó sarokba (1–0). Az albán támadó egyértelműen a Ferencváros legjobbja a tavasszal, az utóbbi hét mérkőzésén hatodik gólját szerezte, s hogy valóban kiváló formában van, néhány perccel később a lécre tekert labdával is jelezte.

Myrto Uzuni gólja

A Honvédnak a hátrány tudatában váltania kellett, Horváth Ferenc is támadókat vezényelt a pályára, a 18 éves barbadosi Thierry Gale egymaga duplázhatott volna, míg Gazdag Dániel százszázalékos ziccerben rontott. Az első félidőben munka nélkül toporgó Dibusz Dénes bravúrral hárított mindahányszor, a szombati győzelmet neki is megköszönhették társai. Mi több, a lefújás előtti pillanatban Batik Bence kapufára fejelte a labdát, nem sokon múlott a pontszerzés.

Hogy a látottakkal Rebrov sem volt maradéktalanul elégedett, azt a reakciója is tükrözte: az eget kémlelve csóválta a fejét. Az FTC erejét azonban mutatja, hogy ha gyengébb játékkal és fogcsikorgatva is, de megszerezte a Honvéd elleni meccs három pontját. A kiesés elől menekülő kispestiek összességében taktikusan, fegyelmezetten futballoztak, a Groupama Arénában látott teljesítményre lehet építeni, ám miután a riválisok közül a Zalaegerszeg és a Diósgyőr is győzött, 11 körrel a vége előtt még nehezebb helyzetbe kerültek.