NB I: Férfiasan viseljük a jelenlegi helyzetet – Kuttor Attila

P. V.P. V.
2020.10.25. 20:07
Kuttor Attila szerint most játszottak legjobban az idényben, csak ez nem párosult eredménnyel (Fotó: Árvai Károly)
A Mol Fehérvár 2–1-es győzelemmel hozta el a három pontot a Mezőkövesdtől a labdarúgó NB I 8. fordulójában. A mérkőzés után Kuttor Attila és Márton Gábor mondta el véleményét a találkozóról.

Kuttor Attila, a Mezőkövesd vezetőedzője így értékelt.

„Jó mérkőzés volt, amelyen, bár sajnos nem sikerült pontot szereznünk, ebben az idényben talán a legjobb focit játszottuk. Ez már hasonlított ahhoz, amit a múlt évadban mutattunk, ezért is sajnálom, hogy eredményességgel nem párosult. De ha ezen az úton tudunk továbbmenni, és kicsit agresszívabban üldözzük a szerencsét, akkor jönnek majd az eredmények is. Nyilván nem vagyunk kellemes helyzetben, de tapasztaltuk már, hogy ez milyen. Férfiasan tudjuk viselni, és arra törekszünk, hogy megoldjuk.”

Kitért arra is, hogy most elsősorban a hétközi, Gyöngyös elleni kupameccsükre koncentrálnak, de biztos benne, hogy a következő, Honvéd elleni bajnokiig összeszedik magukat lelkileg.

Márton Gábor elismerte, a Mezőkövesd föléjük kerekedett a második félidőben (Fotó: Árvai Károly)

Márton Gábor,
a Mol Fehérvár vezetőedzője így látta a mérkőzést.

„Nehéz meccsen vagyunk túl. Két ellentétes félidőt játszottunk, az elsőben abszolút jobbak voltunk, rengeteg lehetőségünk adódott, de ezeket elpuskáztuk. A második félidőben, el kell ismerni, a Mezőkövesd fölénk kerekedett, feljebb jött védekezni, és ez megzavart minket. Tehát, voltak problémáink, de az egész meccset figyelembe véve, megérdemeltük a győzelmet. Az ilyen fogcsikorgatva megnyert találkozók mindig jót tesznek egy csapatnak.

Beszélt arról is, hogy ők is elsősorban a Gárdony elleni MK-meccsre készülnek a következő napokban, csak utána lesz terítéken a Ferencváros elleni rangadó. Természetesen, szeretnének nyerni a Fradi ellen is.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry FC–Mol Fehérvár FC 1–2(Berecz 85. – 11-esből, ill. Nego 31., Houri 81. – 11-esből)