Könnyedén nyert a Ferencváros, kihasználta a felcsútiak botlását

A Ferencváros 3–0-ra legyőzte odahaza a Debrecent a labdarúgó NB I 27. fordulójában.

(Nguen 8., Marquinhos 39., Zachariassen 73.)
Budapest, Groupama Aréna, 9137 néző. V: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Igor, a sas a lelátón kötött ki.

A Ferencváros kabalaállata – ahogy azt a hazai mérkőzések előtt rendre teszi – a VIP-szektor tetejéről indult útnak a pályán elhelyezett húsdarabért, csakhogy a madár ezúttal sztrájkot hirdetett. A tízéves állat nagy kört leírva a stadion másik végében békésen üldögélő szurkolók között szállt le, a drukkerek riadtan röppentek szét. Az állatot gazdája aztán épségben vitte ki az arénából, és nem sokkal később a Fradi is hasonló elánnal kezdte az összecsapást.

Hrabina Alexnek, a vendégek kapusának tizennyolc másodperc (!) elteltével máris nagyot kellett védenie, Olekszandr Zubkov lövése kis híján a kapujában kötött ki. Nem sokkal később azonban már tehetetlen volt, az egyre jobb formába lendülő TokmacNguen bólintott a bal alsóba – a támadó az utóbbi öt bajnokiján három gólt szerzett, és egyre inkább kezd hasonlítani régi önmagára.

Olyannyira, hogy a szünet előtt gólpasszal szolgálta ki a védők vonalában mozgó Marquinhost, aki az első gólját szerezte a Fradiban.

Az első félidőben egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, minden mutatóban jobbak voltak a debrecenieknél. A labdát hatvanöt százalékban birtokolták, és a passzok száma (301–165) is kis híján kétszer annyit volt...

A fordulást követően némileg visszaesett a tempó, ám a Fradi Ryan Mmaee révén így is találta telibe a kapufát, és bár a harmadik gól akkor még nem jött össze, a zöld-fehérek győzelme nem forgott veszélyben. A vendégek vezetőedzője, Joan Carrillo cserékkel próbált életet lehelni a Loki támadójátékába, érkezett Ugrai Roland és Bényei Ágoston, ám ahogy fogyott az idő, úgy csökkent a debreceniek lendülete és hite is. A hajrában Sztanyiszlav Csercseszov is kihasználta cserelehetőségeit, a pályára küldöttek közül Kristoffer Zachariassen hatpercnyi játék után fejelt a debreceni kapuba.

Ekkor végképp eldőlt a mérkőzés, ám a két csapat között szombat este a pályán egyébként is akkora volt a különbség, mint a célkitűzések között. A Fradi már-már bajnoknak mondható, míg a DVSC folyamatosan hátrafelé pillantgat, és menekül a kiesés elől. Joan Carrillo meglehetősen dühösen sétálgatott az oldalvonal mellett, a lefújást követően pedig azonnal eltűnt a játékoskijáróban, míg futballistái lehajtott fejjel indultak meg befelé.

A Ferencváros a Kisvárda és a Puskás Akadémia szombati botlása után újabb lépést tett az újabb bajnoki cím felé, a nap végére kilenc pontra növelte az előnyét a második helyen álló felcsútiakkal szemben.

Lipcsei Péter és a ferencvárosi kispad
A szombati találkozó előtt Lipcsei Péter  volt a Fradi média vendége. A korábbi 58-szoros válogatott futballista a mikrofon előtt edzői karrierjének alakulásáról is beszélt.
„Közhely lenne, ha azt mondanám, nem érdekel a Ferencváros kispadja – így Lipcsei Péter, aki március végén ünnepelte ötvenedik születésnapját. – Soroksáron dolgozom becsülettel, hogy ha egyszer hívnak, készen álljak a kihívásra. Folyamatosan képzem magam, de tudom, kellenek az eredmények is.”