38–38: fej fej mellett a Fradi és a Videoton

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2017.12.02. 19:21
Három gólt lőtt a Ferencváros az éllovas Videotonnak odahaza a labdarúgó NB I 18. fordulójának záró mérkőzésén.

Egy csodálatos cselsorozat csodálatos befejezése: Paintsil gólja (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Ferencváros–Videoton 3–1 (Szpirovszki 34., Paintsil 44., Moutari 82., ill. Lazovics 74.)
Budapest, Groupama Aréna, 9384 néző. V: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Videoton 38, Ferencváros 38!

A zöld-fehérek győzelmükkel pontszámban utolérték a székesfehérváriakat – egyre inkább úgy tűnik, nem akármilyen versenyfutás várható ebben az idényben a bajnoki aranyért. A rangadó lefújása után felállva tapsolt, énekelt a hazai közönség, a zöld-fehérek a bajnokság szempontjából lélektanilag (is) rendkívül fontos mérkőzést nyertek meg.

A Ferencváros a mérkőzés jelentős részében jobban, célratörőbben, motiváltabban futballozott ellenfelénél. A Videotonon mintha érezhető lett volna a hétközi jókora pofon, a másodosztályú váciak elleni 3–1-es vereség, a kupabúcsú. Nem kockáztattak, és később, immár hátrányban sem nagyon indultak meg az ellenfél kapujának irányába. A ferencvárosi játékosok ezzel szemben minden labdára élesen lecsaptak, és két olyan gólt szereztek, amelyet jó ideig lehet még elemezni. A macedón Sztefan Szpirovszki okosan lőtt a sarokba, aztán jött a ghánai Joseph Paintsil, aki csodálatos cselsorozattal szédítette meg Fiola Attilát.

A találkozó rendkívül feszült hangulatban zajlott, erre szokták mondani, a játékvezető ezúttal valóban megdolgozott a pénzéért, sok-sok kemény belépő, sportszerűtlen összeugrás, durva belemenés tarkította a meccset. Nem egyszer az összes, pályán lévő játékos egy kupacban kakaskodott, a higgadtabban nyugtatták a forrófejűbbeket, és többször is hosszú másodpercekre állt a játék.

A második félidőben a Videoton szépített, de nyugodtan mondhatjuk, Danko Lazovics gólja nem volt benne a játékban – a fehérváriaknak nagyjából öt jó percük volt ezen az estén. Marko Nikolics vezetőedző leszegett fejjel meredt maga elé a kispad előterében, mintha maga sem értette volna, mi van csapatával.

Pedig a magyarázat egyszerű: a Fradi a fordulás után is aktívabb volt, a zöld-fehérek játékosai a széleken többször is befutottak a védők mögé, elől pedig a Böde Dániel és Priskin Tamás hiányzása miatt a csapatba kerülő Lovrencsics Balázs harcolt meg minden egyes labdáért. Ráadásul Thomas Doll jó érzékkel cserélt, Fejes András hatalmas egyéni hibáját követően a nem sokkal előtte pályára küldött Amadou Moutari használta ki – bebiztosítva a Ferencváros győzelmét. 3–1

Az iram, a küzdelem magasabb volt a magyar átlagnál, és végül is négy gólt, számtalan helyzetet, lövést is láthattunk a jelenlegi két legjobb magyar csapat találkozóján. A ferencvárosi játékosok a lefújást követően nem véletlenül ünnepeltek hosszú perceken át a pályán, szombaton napra pontosan két éve volt, hogy legutóbb bajnokin legyőzték a fehérváriakat.

Most a legjobbkor tették – hatalmas harc lesz a bajnoki aranyéremért.

1. Videoton FC 18 11 5 2 41–21 +20 38
2. Ferencvárosi TC 18 11 5 2 36–17 +19 38
3. Debreceni VSC 18 9 4 5 32–20 +12 31
4. Újpest FC 18 6 8 4 25–23 +2 26
5. Budapest Honvéd 18 7 4 7 30–30 0 25
6. Paksi FC 18 6 6 6 27–29 –2 24
7. Diósgyőri VTK 18 6 4 8 29–28 +1 22
8. Vasas FC 18 6 3 9 24–35 –11 21