R(ang)adó – a cserecsatár döntötte el a Fradi–Vidit

2015.12.02. 18:21
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Ferencváros hazai pályán a csereként beálló Radó András góljával 1–0-ra legyőzte a Videotont.

Radó döntött a rangadón (Fotó: Hegedüs Gábor)

A TALÁLKOZÓ ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

FTC–VIDEOTON 1–0 (Radó 63.)
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS

JEGYZŐKÖNYV

TABELLA

Negyven perccel a találkozó előtt már a népligeti aluljáróból meg tudja ítélni a várható nézőszámot a rutinos meccsre járó. Márpedig ezúttal nem volt túl nagy a zsivaj a találkozó előtt a Groupama Aréna környékén, hiába érkezett a címvédő Videoton az Üllői útra, csupán 5379 néző volt kíváncsi a szerdai rangadóra.

A rangadóra, amelynek első félideje teljesen kiegyenlített játékot hozott. Ebben a játékrészben gólok helyett sárga lapokat kellett feljegyeznünk, na meg azt, hogy mind a két oldalon büntetőt ítélhetett volna Solymosi Péter játékvezető, de egyik alkalommal sem tette meg, ellenben Gyurcsó Ádám homorítását „nem ette meg”, jogosan adott sárga lapot a színészkedő szélsőnek.

A második félidőben is szépen gyűltek a sárga lapok, az 53. percben azonban a piros lap járt volna Cristian Ramíreznek, aki a földön fekve megrúgta Kovács Istvánt. Aztán a lassításból kiderült, hogy bizony előtte a Videoton játékosa a földön rátaposott a fradista vádlijára. Nem lett volna meglepetés, ha tíz a tíz ellen folytatják a csapatok…

Tíz perccel később megszületett a találkozó első és utolsó gólja. Gera fejelt a szünetben beálló Radó Andráshoz, aki elvitte Loic Nego mellett a labdát (a védő nem merte bántani), majd hat méterről, ballal a léc alá bombázott (1–0).

A 82. percben megduplázhatta volna előnyét a Fradi, Nagy Ádám passza utánBöde Dániel egy az egyben vitte Danilovicsra a labdát, de a kapusba lőtte azt. A góllövőlistát vezető csatár így már majdnem 800 perce nem tudja bevenni az ellenfél kapuját az NB I-ben, csapata azonban továbbra is menetel.

1. Ferencvárosi TC 17 15 1 1 36– 7 +29 46
2. Paksi FC 17 8 6 3 24–13 +11 30
3. MTK Budapest 17 7 5 5 21–16 +5 26
4. Újpest FC 17 6 7 4 24–18 +6 25
5. Debreceni VSC-Teva 17 6 7 4 24–19 +5 25
6. Szombathelyi Haladás 17 6 7 4 14–17 –3 25
7. Videoton FC 17 8 9 19–18 +1 24
8. Budapest Honvéd 17 5 6 6 20–22 –2 21