Gólzáporos meccsen fordított és nyert a Fradi a Paks ellen

BABJÁK BENCE (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.03.14. 16:50
Büntetőből lőtt gyors gól után megszerezte a vezetést a Paks a Ferencváros otthonában az NB I 26. fordulójában, de még az első félidőben egyenlítettek a zöld-fehérek, majd a folytatásban fordítottak és fölényes győzelmet arattak, a vendégek már csak szépíteni tudtak. 5–2
Gólöröm a Groupamában (Fotó: Szabó Miklós) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Paksi FC 5–2 (1–1)
Gólszerző:Laidouni (22.), Uzuni (49. – 11-esből), Mak (62.), Boli (75.), Baturina (89.), ill. Hahn (2. – 11-esből), Szendrei Á. (87.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Böde Dániel ellenfélként a Groupama Arénában – kétségtelenül jól hangzott a mondat, ám a Ferencváros korábbi közönségkedvence combhajlító-izom sérülése miatt ezúttal nem került be a paksiak meccskeretébe. A tolnaiak mindenesetre az eltiltott Bognár György, és a hiányzó csapatkapitány hiánya miatt sem keseregtek, és már a 2. percben vezetést szereztek: Lovrencsics Gergő szabálytalansága után büntetőhöz jutottak a vendégek, s a gólkirályi címre hajtó Hahn Jánosnem kegyelmezett (0–1).

Más kérdés, hogy hátrányban hamar rákapcsolt a Ferencváros, nagyon beszorította ellenfelét, és mivel a vendégek kontrái pontatlanok voltak, érezni lehetett, hogy csak idő kérdése az egyenlítés. A hazai gól végül Aissa Laidouni fejese után született meg (1–1), és bár továbbra is az FTC maradt lendületben, a szünetig annak ellenére sem sikerült újabb gólt szereznie, hogy két találkozó megnyerésére is elegendő helyzetet dolgozott ki. Zubkov szabadrúgása centikkel kerülte el a bal felső sarkot, Uzuni remek centerezése után Nguen az ötösről lőtt a bal sarok mellé, majd az első játékrész lezárásaként Szabó János mentett a gólvonalról a Ferencváros ukrán támadójának újabb kísérlete után.

Eközben a vendégek vezetőedzőjét helyettesítő ifjabb Bognár Györgynek kényszerűségből kellett változtatnia az első félidőben, Lorentz Mártonnak ugyanis kifordult a bal bokája, így nem tudta folytatni a meccset.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első: tizenegyessel. Ezúttal Boli lekönyöklése miatt a hazaiak jutottak büntetőhöz, és mivel az albán válogatott támadó, Myrto Uzuni nem hibázott, már a listavezetőnél volt az előny (2–1).

A 60. percben úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, Bognár István labdavesztése után Boli tálalt remekül a csereként pályára lépő Róbert Mak elé, aki nem hibázta el a ziccert, és a bal alsó sarokba gurított (3–1).

Bár a Paks Nagy Richárd becserélése után némileg aktívabb lett, a hazaiak továbbra is kézben tartották a meccset, és miután Franck Boli néhány mutatós cselt követően az ötös bal sarkáról a bal alsó sarokba belsőzött, végképp nem maradt kérdés a hátralévő negyedórát illetően (4–1). Az utolsó percekben Szendrei Ákos góljára Roko Baturina válaszolt, az 5–2-es végeredményt a Ferencváros horvát csatára állította be.

A Ferencváros összességében magabiztos futballal tartotta otthon a három pontot, és újabb lépést tett a bajnoki cím felé.