Kétgólos Ferencváros-győzelem a 217. örökrangadón

2020.11.28. 19:20
A labdarúgó NB I 12. fordulójának szombati játéknapján a listavezető Ferencváros hazai pályán 2–0-ra legyőzte az MTK-t, így megnyerte a 217. örökrangadót.
A Ferencváros két góllal megnyerte a 217. örökrangadót (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Ferencváros két góllal megnyerte a 217. örökrangadót (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–MTK Budapest 2–0 (1–0)
Budapest, Groupama Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Antal Péter
Gólszerző: Nguen (40.), Baturina (75.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Noha a koronavírus-járvány miatt nem lehetnek nézők a lelátókon, a Ferencváros a hazai mérkőzései előtt mindig elkészíti az aktuális meccsfüzetet. Azzal a különbséggel, hogy a kiadványt online olvasgathatják a drukkerek. Lehuppanhatnak odahaza a televízió elé, okoseszközeiken böngészhetik a híreket, érdekességeket, interjúkat. Most szombaton Myrto Uzuni köszönt vissza a meccsfüzetből – nem véletlenül.

A zöld-fehérek albán szélsője kedden Torinóban a Juventus ellen (1–2) élete legemlékezetesebb gólját lőtte gyermekkori ikonja, Cristiano Ronaldo csapatának kapujába, az NB I-ben pedig az a furcsa helyzet állt elő, hogy a Ferencváros eddigi összes idénybeli gólját idegenlégiósok szerezték. Míg a ferencvárosi oldalon csupa rutinos, immár nemzetközi szinten edződő futballista kapott helyet, a koronavírus-fertőzés által sújtott MTK-nál a fiatalokat még fiatalabbak váltották, A sok hiányzó miatt olyan tinédzserek is ott lehettek a Groupama Arénában, mint a 16 éves és egy hónapos Vancsa Zalán, aki szerdán még az U17-es bajnokságban négy góllal vette ki a részét a Mol Fehérvár 7–2-es legyőzéséből.

Amikor a Ferencvárosnak másfél perc sem kellett ahhoz, hogy első igazán nagy helyzetét kidolgozza, úgy tűnt, a hazaiaknak könnyed ujjgyakorlat lesz a szombat esti meccs. Ám az MTK nem így gondolta. Michael Boris szakvezető váratlan taktikai húzással lepte meg a hazaiakat, a kék-fehérek saját térfelükön támadták le Botka Endrééket, akik így többször is meglehetősen döcögősen tudták csak kihozni a labdát. Lassan, körülményesen formálódtak az FTC támadásai, a több sebből vérző vendégek ezzel szemben láthatóan felszabadultan, teher nélkül futballoztak.

Csakhogy a szünet előtti percekben két belső védőjük romba döntötte az addigiakat. Varju Benedek és Tiago Ferreira óriásit hibázott, előbbi ügyetlenül passzolt középre, utóbbi elcsúszott, a Ferencváros pedig köszönte a lehetőséget, és Tokmac Nguen révén megszerezte a vezetést. Mégsem esett szét a fordulás után a vendégek játéka. Ekkor is próbálták lábról lábra járatni a labdát, tartani a szakmai stáb által előírtakat, és minél kisebb területet hagyni a hazaiaknak. Szenvedett is a Ferencváros, játékosai nehezen találták az utat az MTK kapujának irányába, ám Szerhij Rebrov cseréi bejöttek, Roko Baturina pályára küldését követően második labdaérintéséből gólt szerzett. A horvát csatár hetedik NB I-es mérkőzésén szerezte meg első gólját. Érdekesség volt, hogy az utolsó percekre beállt Varga Roland is, aki legutóbb szeptember elején volt pályán.

A kék-fehérek a hajrára elfáradtak, az FTC nyert. És rögzíthettük: a góljait ezúttal is idegenlégiósok szerezték.