Kisvárda, nagy bravúr: tartalékosan is iksz a Fradi ellen

BORBOLA BENCE (összefoglaló), NAGY-PÁL TAMÁS (videó), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), NAGY-PÁL TAMÁS (videó), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.01.30. 16:50
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a címvédő Ferencváros nagy meglepetésre 1–1-et játszott odahaza az erősen tartalékos Kisvárdával.
Pontot fogott a Várda a bajnok otthonában (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Pontot fogott a Várda a bajnok otthonában (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Ferencváros–Kisvárda1–1(Uzuni 58., ill. Jelena 39.)

Budapest,Groupama Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Berke

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A csapaton belüli „párharcot” ezúttal Ihor Haratin nyerte meg... Az ukrán középpályás és Myrto Uzuni is belőtt egy-egy büntetőt a hétközi, budafoki (0–3) összecsapáson, és bár a két futballista ezúttal sem veszett össze a labdán (Uzuni dobta oda Haratinnak), az ukrán futballista rosszul célzott. A Ferencváros megszerezhette volna a vezetést, ám az elhibázott büntetővel időt nyert a vendég Kisvárda. A Supka Attila edzette csapat dobogósként érkezett a listavezető zöld-fehérek otthonába, ám hogy a találkozó elején mennyire egysíkú volt a játék, a labdabirtoklási mutató jelezte igazán: húsz perc elteltével nyolcvan–húsz százalék volt. A Fradi fogcsikorgatva kereste a rést a kisvárdai falon, többször is előfordult, hogy a labda jobbról balra vándorolt, majd megint visszajutott a jobb oldalra, ám a kapuhoz közelebb nemigen került.

Érdekes volt ugyanakkor az is, ha a túloldalon a labda valahogy eljutott Dibusz Dénesig, a piros mezesek közül többen is felzárkóztak a támadáshoz, és amint a kapus kigurított, nyomban letámadtak. Nem is ízlett ez a harcmodor a ferencvárosi futballistáknak, kétszer-háromszor zavarba is jöttek, a szünet előtt pedig kijött a szorításból a Kisvárda. Több veszélyes szögletet is középre tekertek a vendégek, az egyik után Jelena Richárd mesterien bólintott a kapuba. Idei hetedik meccsén harmadik NB I-es gólját szerezte, nem rossz mutató, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy először volt a kezdőcsapat tagja.

A fordulás után még egy lapáttal rátett a Ferencváros.

A hazaiak érthetően minél hamarabb szerettek volna kiegyenlíteni, így még nagyobb nyomás alá helyezték a vendégek védelmét. Ha az első félidő elején egysíkú volt a játék, a fordulás utáni percekben még inkább. A hazaiak sorra alakították ki a helyzeteket, és miközben a vendégek szakmai stábja éppen hármas cseréhez készülődött, jött a ferencvárosi találat. A jó formában lévő Myrto Uzuni mattolta Dombó Dávidot, néhány perccel később pedig Franck Boli fejelte a labdát a kapufára, s ha lettek volna nézők a lelátón, alighanem belehajszolták volna kedvenceiket a győzelembe. Minden energiájukat mozgósították a zöld-fehérek, hogy megfordítsák az eredményt, Tokmac Nguen is csipkedte magát, a vendégek az utolsó húsz percben pedig már alighanem a hátralévő perceket számolgatták. Nemegyszer előfordult, hogy mind a tíz kisvárdai mezőnyjátékos a saját kapuja előtt védekezett, néhányuk ereje ekkor már érthetően fogyott. A koncentráció azonban nem hagyott alább, foggal-körömmel küzdöttek, és próbálták feltartóztatni a rohamozó hazaiakat. Nem volt egyszerű dolguk, mert ekkor már a védők is fel-felléptek az akciókhoz, ám a tömörülő védelemmel szemben képtelenség volt emberelőnyös szituációt kicsikarni.

A Kisvárda keményen küzdött, a megszerzett ponttal a dobogón maradt, a listavezető Ferencváros pedig tavaszi négy mérkőzéséből hármat nem tudott megnyerni.1–1