Minca hatalmas hibája után nyert a Ferencváros a Kisvárda ellen

2020.06.13. 16:45
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Ferencváros hazai pályán csak nagy nehézségek árán tudott győzni a Kisvárda ellen, köszönhetően a kisvárdai kapus, Mihai Minca ritkán látható potya góljának.
Minca óriási hibája az FTC győztes góljához vezetett (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Minca óriási hibája az FTC győztes góljához vezetett (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Ferencváros–Kisvárda 1–0 (Minca 75. – öngól)
Budapest, Groupama Aréna, 2123 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ilyet is ritkán látni!

Bódog Tamás az egész kezdőcsapatot lecserélte a Ferencváros elleni ütközetre. Akik néhány nappal ezelőtt ott voltak a Mezőkövesd elleni, 1–1-re végződő összecsapáson, azok most a kispadon vagy odahaza a kanapéjukon kaptak helyet. Sokan ugyanis el sem utaztak Budapestre, kisvárdai otthonukban hűsölve nézték a listavezető elleni kilencven percet. Bódog Tamás vezetőedző úgy volt vele, a szombatinál sokkal fontosabb a kedd esti, Zalaegerszeg elleni meccs, akkor dőlhet el, a csapatnak a kiesés ellen kell küzdenie a bajnoki hajrában, vagy nyugodtabb hetek várnak futballistáira.

Szerhij Rebrov „csak” négy helyen frissített csapatán, ám ez éppen elég volt ahhoz, hogy a támadások jóformán teljesen veszélytelenek legyenek. A hazaiak az első negyvenöt percben ugyan hatvan százalékban birtokolták a labdát, ám kaput eltaláló lövésük mindössze egyetlen akadt. Élettel teli veszélyes akciójuk sem sokkal több…

Ötlettelennek tűnt a Ferencváros, Isael próbálkozott néha váratlan húzással, ám elölről nagyon hiányzott a lendületes Olekszandr Zubkov, valamint a gólérzékeny Franck Boli. Látható volt, Mikalaj Szihnyevics nem megoldás, néhány felívelt labdát ugyan ügyesen elfejelt a védők elől, ám az összjátékból nem tudja megfelelően kivenni a részét, és nem találja meg olyan hatékonysággal az üres területeket, mint a jobbára a kezdőben helyet kapó Franck Boli.

Mentségére szóljon, szombaton a Kisvárda beásta magát a kapuja előterébe, egyértelmű volt, a gól nélküli döntetlen tökéletes eredmény lenne számára, az, hogy a drukkerek unalmukban kis híján lefordulnak a széksorokról, egyáltalán nem izgatta a vendégeket.

A küzdelem nagy volt... (Fotó: Török Attila)

A szünet után nem sokkal aztán jött is a Zubkov–Boli páros, amelynek utóbbi tagja hét perccel később kis híján a bal alsóba fejelt.

Némileg megélénkültek a támadások, a hazai publikum is lelkesebben buzdította a játékosait, de igazán nagy lendületbe nem jött a hazai együttes. A hét közben már Pakson (2–2) is érezhető volt, hiányzik a Ferencvárosból a teljes átütőerő, amely az előző hónapokban jellemző volt a csapatra, s szombaton sem sikerült átlendülni a holtponton. A kulcsemberek közül néhányan közel sincsenek olyan jó formában, mint a koronavírus-járvány előtti időszakban, elég csak Nguen Tokmacot kiemelni, aki keresi régi önmagát.

Aztán jött Sigér Dávid, és megmentette a Ferencvárost. A középpályás az alapvonal közeléből középre lőtte a labdát, amely lecsúszott a lábáról, így nem az ötösön belülre érkezett (kanyarodott), hanem a kapu felé vágódott – és amelyet a kapujából már kilépő Mihai Minca visszafelé igyekezvén beütött a kapu bal oldalába! Ahogyan más, úgy Bódog Tamás sem hitt a szemének.

A várdai játékosok ezzel a potya góllal dobták kukába a hetvenöt perc szívós, kemény munkáját, a hazaiak pedig önfeledten ünnepeltek. Ez a különös találat eldöntötte a három pont sorsát, sejteni lehetett, a vendégekben nem lesz annyi erő, hogy addigi játékukat felváltsa a támadó szellemű futball, és egyenlítsenek. 1–0

A Ferencváros a három ponttal még közelebb került a bajnoki címhez.

A fejpárbajt és a mérkőzést is a Ferencváros nyerte meg (Fotó: Török Attila)