Ötössel küldte haza a Ferencváros a Kaposvárt

BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.03.14. 16:47
Franck Boli is kivette a részét a gólszerzésből (Fotó: fradi.hu)
Küszködős első félidő után a Ferencváros megtörte a Kaposvárt, és nagyon simán, öt góllal (5–0) megnyerte a mérkőzést a labdarúgó NB I 25. fordulójában az Üllői úton.

A Ferencváros az első perctől kezébe vette az irányítást, a labda néhány pillanattól, avagy maximum perctől eltekintve végig a Kaposvár térfelén pattogott. A koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött, üresen kongó lelátók előtt megrendezett találkozón a zöld-fehérek úgy futballoztak, akár egy téli felkészülés eleji edzőmérkőzésen, ahol a támadások begyakorlása a cél. A Fradi rendkívül koncentráltan futballozott, érezhető volt, minél gyorsabban szeretné eldönteni a három pont sorsát. Az ellenfél mégis csak a sereghajtó, az eddigi huszonnégy forduló alatt mindössze tíz pontot szerző Rákóczi volt, az újabb bajnoki cím besöpréséhez elengedhetetlen az ilyen jellegű házi feladat tökéletes elvégzése.

Támadott, járatta a labdát a Szerhij Rebrov edzette FTC, a hazaiak hol a bal, hol a jobb oldalon, máskor középen próbálkoztak túljutni a kaposvári hátvédsoron, ami egyáltalán nem volt könnyű. Noha az utóbbi hetekben néhány csapat (Mezőkövesd, Debrecen) bátor letámadással hozta zavarba a zöld-fehéreket, a Rákóczi nem vállalta be ezt a taktikát, a másodosztály felé tartó együttestől ez öngyilkos taktika is lett volna. A vendégek nyolc-tíz emberrel védekeztek, s nem egy olyan ferencvárosi akció is futott a pályán, amely során nyolc kaposvári futballista tömörült a tizenhatoson belül. Idő kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést a Fradi, az első gólra a 37. percig kellett várni, s ismét az egyre jobb formába lendülőFranck Boli volt eredményes, az elefántcsontparti csatár egy átvétel után mesteri mozdulattal lőtte ki a bal felső sarkot (a támadó úgy szerezte a gólját, ami a legnagyobb erőssége, kizárta védőjét, levált ellenfeléről, és zsebkendőnyi területről máris tüzelt).

A hazaiak a fordulás után is támadásban maradtak, a két szélső védő, Marcel Heister és Lovrencsics Gergő is rendre felzárkózott az akciókhoz, és elnézve a játékot, hiába volt ekkor csupán 1–0 az állás, a Kaposvárnak gyakorlatilag esélye sem volt a sikerre. A vendégek első kapura lövéséig az 50. (!) percig kellett várni, Dibusz Dénesnek addig egyszer sem kellett elvetődnie, de még kósza beadást sem lehúznia. A szünet után gyorsan jött a második hazai találat, Franck Bolit követve a brazil Isael is megszerezte hetedik idénybeli gólját, a gólpasszt ezúttal is (a házi góllövőlistát nyolc találattal vezető) ukrán Olekszandr Zubkov adta. A Ferencváros végül megszerezte a harmadik, a negyedik, majd az ötödik gólt is (Varga Roland a hajrában duplázott) – ahogy mondani szokták, osztálykülönbség volt a két együttes között, még akkor is, ha a Rákóczi megtette, ami tőle tellett, foggal-körömmel védekezett, ám ez ezen a napon kevésnek bizonyult.

A Fradi könnyedén hozta a kötelezőt, a koronavírus-járvány miatt üresen ásítozó Groupama Aréna mégis lehangoló látványt nyújtott... 5–0

TABELLA • GÓLLÖVŐLISTA
A forduló mérkőzéseit a koronavírus-világjárvány miatt zárt kapuk mögött rendezték meg.