Busai Attila: öngól után győztes találat

2016.04.10. 18:50
Nagy csata, ezúttal (is) Ferencváros-sikerrel (Fotó: Veres Viktor)
Busai Attila az első félidőben öngólt fejelt a Budapest Honvéd ellen, de a másodikban győztes találatot szerzett Florian Trinks egyenlítése után, ezzel a már bajnok Ferencváros a labdarúgó NB I 27. fordulójának záró mérkőzésén is nyert.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Ferencváros–Bp. Honvéd 2–1 (Trinks 63., Busai 70., ill. Busai 25. – öngól)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Továbbra is minden meccset meg akarunk nyerni – vezette fel a Honvéd elleni mérkőzést Thomas Doll, és a hazaiaknak volt is miért visszavágniuk a kispestieknek, hiszen nemrégiben megverték őket Marco Rossiék.

Doll természetesen kissé tartalékos csapatot küldött pályára, hiszen a jövő szerdán Magyar Kupa-elődöntő vár együttesére, akiknek bizalmat szavazott, azok igyekeztek azt meghálálni – az is igaz, hogy a Honvéd játszott veszélyesebben, Hidi Patrik föld-levegő rakétáját a léc hárította Jova Levente helyett, de Hidi szögletét Busai Attilaa saját kapujába fejelte. 0–1!

Ment, ment előre a Fradi, de a kisebb lövéseket védte Horváth András kapus, a nagyobbakat meg mellélőtte Busai, illetve Florian Trinks.

Doll a szünetben beküldte a Hajnal Tamás, Pintér Ádám kettőst, majd negyedóra múlva Radó Andrást is, és a rohamoknak meglett az eredménye Florian Trinks első bajnoki gólja képében (1–1), majd Busai Attila használta ki a kispesti védelmi hibát látványos ollózással (2–1).

Nem parádéztak a zöld-fehérek a fordítás ellenére sem, a Honvéd pedig egyre fásultabban futballozott, noha így is pontot menthetett volna a hajrában, ha a csereember Vernes Richárd közeli fejese után a labda nem a lécen csattan.

Gól és öngól, fordítás itt, két léc és vereség ott, a hálás hazai közönség pedig önfeledten kívánhatott (egynapos határidőn belül) boldog születésnapot az immáron 50 esztendős Thomas Dollnak.

Marco Rossi: A Ferencváros kinyírta a magyar bajnokságot

„A második félidőben jobban futballoztunk, az elsőben kevésbé – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője az M4 Sportnak. – Kicsit furcsállom, hogy vasárnap játszottunk, mert ezt a meccset szombaton is meg lehetett volna rendezni. Az a szerencsés helyzet állt elő, hogy többet tudunk pihenni… Amúgy szerdán körberepüljük a pályát, és mindent megteszünk, hogy sikerre vezessük a csapatot.”

„Dávid és Góliát harca volt ez – mondta Marco Rossi, a Budapest Honvéd vezetőedzője. – Sajnos nem jöttünk ki jól a meccsből. Itt a Fradi-pályán mindig azt érzem, hogy a csapatommal egyedül vagyunk a világ ellen.”

1. Ferencvárosi TC 29 23 2 4 64–18 +46 71
2. MTK Budapest 28 13 8 7 36–27 +9 47
3. Debreceni VSC-Teva 29 12 9 8 42–31 +11 45
4. Újpest FC 29 11 11 7 39–30 +9 44
5. Videoton FC 29 13 4 12 32–29 +3 43
6. Szombathelyi Haladás 29 11 10 8 27–32 –5 43
7. Paksi FC 28 11 6 11 36–34 +2 39
8. Budapest Honvéd 29 10 7 12 35–34 +1 37