Ferencváros: hetet egy csapásra, a DVTK volt az áldozat

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2019.03.02. 19:20
A Ferencváros 7–0-ra megverte odahaza az újpesti vendégjáték után ismét összezuhant Diósgyőrt a labdarúgó NB I 23. fordulójának záró mérkőzésén.
Szihnyevics és Varga Roland pacsizik, mindketten dupláztak a DVTK ellen (Fotó: Balogh László) – GALÉRIÁNK A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

NB I
23. FORDULÓ
Ferencváros–Diósgyőri VTK 7–0 (Gorriarán 27., Varga R. 32. – 11-esből, 56., Szihnyevics 42., 58., Lanzafame 84. – 11-esből, 87.)
Budapest, Groupama Aréna, 9437 néző.Vezette: Bognár T.
Kiállítva: Karan (65., Diósgyőr)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Érződött, a Ferencváros véletlenül sem akarja a véletlenre bízni.

Szerhij Rebrov hét közben átütő futballt emlegetett a csapattal kapcsolatban, mondván, ahhoz, hogy a játékosai kilencven percen keresztül teljes erőbedobással menjenek előre, legalább három nap pihenő szükséges. A jelek szerint a labdarúgók frissen, fitten várták a szombat estét, az első tíz percben három helyzetük is volt, és olyan elánnal mentek előre, amely előre vetítette, ennek a szombat estének bizony kiütés is lehet a vége. Varga Rolandék a szünetig aztán be is rámoltak hármat a Diósgyőr kapujába, negyedóra alatt eldöntve a három pont sorsát.

Rebrov is elégedetten vonult az öltözőbe, ami nála – szigorú jelleméből adódóan – annyit tesz, hogy a lefújás pillanatában tapsolt egyet, majd lehajtott fejjel indult a játékoskijáró irányába. Az ukrán tréner a héten lapunknak adott interjújában kitért arra, olyan intenzitású játékot kér futballistáitól, amely kifogástalan állapotú labdarúgókat kíván, és amellyel az ellenfelek nehezen tartják a ritmust.

A DVTK nem is tudta tartani a lépést.

A zöld-fehérek rendíthetetlenül mentek előre, és látszik, több futballista is önbizalommal telve várja a bajnoki hajrát. Az ismét a kapuba találó uruguayi Gorriarán például az utóbbi hetekben háromszor is eredményes volt (két bajnoki, egy kupagól), pedig korábban, a Magyarországra érkezése óta mindössze kétszer talált a kapuba. A jelek szerint a télen szerződtetett Szihnyevics is egyre inkább belelendül, múlt heti gólja után ezúttal duplázott, és akkor még nem említettük Varga Rolandot, aki előbb tizenegyesből lőtt, majd közelről fejelt a kapuba, és végig lendületesen futballozott.

Csatárposzton rendkívüli rivalizálás alakult ki a Fradinál, ami egyértelműen a csapat hasznára válik, érezhető volt, a csereként beálló Lanzafame is mindenképpen gólt szeretett volna szerezni, találatát előbb les címén nem adták meg, ám az olasz nem adta fel, a lefújás előtt kiharcolt büntetőnél olyan elánnal ragadta magához a labdát, hogy senki sem merte azt elkérni tőle, majd közelről passzolta a labdát a kapuba. A miskolciak erejéből néhány veszélyes ellentámadásra futotta a kilencven perc alatt, Prosser olykor megdolgoztatta Dibuszt, akinek az eszén ezen a napon nem lehetett túljárni.

A Ferencváros szombati győzelmével tovább nyújtotta hazai bajnoki veretlenségét, a Groupama Arénában immár a legutóbbi 32 találkozóján nem talált legyőzőre. Gyanítható, a zöld-fehérek számára mégis sokkal fontosabb, hogy a csapat megtartotta hatpontos előnyét az üldöző Vidivel szemben…

„Még mindig nagyon nehéz felfogni, hogy ez 7–0 lett”