Tovább menetel a címvédés felé a Ferencváros, amely 2–1-re megverte odahaza az újonc Budafokot a labdarúgó NB I 16. fordulójában.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)
Izgalmas lett a vége! A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

FTC–Budafoki MTE 2–1(Lovrencsics G. 57., Haratin 62. – 11-esből, ill. Zsóri 75.)

Budapest,Groupama Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Solymosi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Feltenni az i-re a pontot.

A Ferencváros szempontjából ez volt a Budafok elleni bajnoki tétje, elvégre az már a szombati esti mérkőzés előtt nyilvánvaló volt, hogy a 2020-es esztendő sokáig emlékezetes marad a IX. kerületi klub történelmében. A zöld-fehér együttes megvédte bajnoki címét, a Bajnokok Ligájában huszonöt esztendő után ismét a csoportkörbe jutott, ott tisztes helytállás után búcsúzott, a bajnokságban pedig a téli szünetre megnyugtató előnyt harcolt ki vetélytársaival szemben.

Kevesen fogadtak volna arra, hogy ezt a csapatot az újonc Budafok tréfálja meg, ezzel együtt Csizmadia Csaba együttese minden tőle telhetőt megtett, hogy elrontsa a zöld-fehér labdarúgók évzáróját. A „minden” szombat este a stabil, szervezett védekezést jelentette, az újonc beásta magát kapuja elé a kezdeményezést azonnal magához ragadó Ferencváros ellen. A kezdés ezzel együtt nem sok jót ígért, Isael már a második perc elején megszerezhette volna a vezetést, ám a brazil légiós néhány centiméterrel eltévesztette a jobb alsó sarkot.

A vendégek mindössze másodpercekre tudták megtartani a labdát, csak elvétve értek fel Dibusz Dénes kapujához, így a mezőnyfölényben futballozó Fradi amolyan kézilabdás módra többször körbeadogatta a védelmet. Olykor a széleken, máskor középen próbálta megtalálni a rést a pajzson, ám ha el is jutott helyzetig, valami mindig hiányzott a gólhoz. Az első negyedóra végén Tokmac Nguen lövése után kerülte el a bal sarkot a labda, Myrto Uzuni bal sarokra tartó szabadrúgását Póser Dániel védte, amikor pedig a budafoki kapus rosszul mozdult ki egy előreívelt labdára, hiába tolta el mellette azt az albán támadó, a gólvonalon álló Takács Ronald tisztázott. Így hiába volt a fölény, hiába forgatta hosszú percekig egyik szélről a másikra a labdát, az első negyvenöt percben a Budafok állta a sarat.

A játék képe a fordulás után sem változott, a vendégek kapusának előbb Tokmac Nguen lövése után kellett hárítania, a kipattanónál pedig Roko Baturina kapura kanalazott labdáját védte bravúrral. Sőt, még Isael sistergős szabadrúgását is kiütötte, arról már nem tehetett, hogy az addig egymást rendre kisegítő hátvédek közül ezúttal mindenki elaludt a kipattanónál, így Lovrencsics Gergő közeli lökete a hálóban kötött ki – eddig bírta a nyomást az újonc.

Nem tudni, hogy a gól fizikailag vagy mentálisan viselte-e meg jobban a védekezésben rengeteg energiát elégető budafokiakat, mindenesetre néhány perccel később Marko Nikolics hibája, a jogosan megítélt tizenegyes és Ihor Haratin higgadt gurítása után eldőlni látszott a találkozó. A csereként beálló Zsóri Dánielnek köszönhetően aztán mégis maradt némi izgalom az utolsó tizenöt percre, a Puskás-díjat 2019-ben éppen a Ferencváros elleni ollózós góljáért begyűjtő támadó ezúttal egy labdaszerzést követő, sakk-mattig játszott akció végén passzolt közelről a hálóba.

A bajnoki címvédő viszont volt annyira rutinos, hogy hazai pályán megtartsa egygólos előnyét az újonccal szemben, a szépítést követően nem is engedte helyzetbe kerülni ellenfelét, okosan pörgette le a hátralévő perceket a nagyot küzdő Budafok ellen. A győzelem azt jelenti, hogy a Ferencváros két elhalasztott bajnokival együtt is kilencpontos előnnyel fordul a tavaszi folytatásra, nem mellékesen 1344 napja kapott ki legutóbb hazai pályán, s 179 napja veretlen a bajnokságban.

Csak elképzelni tudjuk, milyen ovációban lett volna része a hármas sípszó után öltözőbe vonuló hazai együttesnek, ha az egész világot a feje tetejére állító koronavírus-járvány miatt nem zárt kapuk mögött rendezik meg a találkozót. Így viszont a lefújás után néhány pacsi, egy-két ölelés és a csend maradt – a sikerektől hangos esztendő végén. 2–1

1. Ferencvárosi TC 14 12 2 31–7 +24 38
2. Mol Fehérvár 15 8 5 2 35–17 +18 29
3. MTK Budapest 16 7 4 5 24–21 +3 25
4. Puskás Akadémia 15 7 2 6 20–23 –3 23
5. Kisvárda 15 6 5 4 17–18 –1 23
6. Paksi FC 16 6 3 7 29–30 –1 21
7. Zalaegerszegi TE 15 6 2 7 26–25 +1 20
8. Mezőkövesd 15 5 2 8 15–22 –7 17