Zsinórban negyedszer is sima volt: a Vidi legyőzte a Kisvárdát

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.12.18. 19:50
A Mol Fehérvár hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Kisvárdát a labdarúgó NB I 16. fordulójában. 3–0, 2–0, 2–0 és most egy újabb 3–0, így fest a fehérváriak mérlege a két csapat legutóbbi négy találkozóján.
Fehérvári gólöröm (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fehérvári gólöröm (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
16. FORDULÓ
Mol Fehérvár–Kisvárda3–0(Bamgboye 8., 87., Petrjak 46.)
Fehérvár,Mol Aréna Sóstó,zárt kapuk mögött. Vezette:Káprály Mihály

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Azt már a 16. forduló nyitó meccse előtt tudni lehetett, hogy ha a Mol Fehérvár–Kisvárda Master Good mérkőzés hazai győzelemmel végződik, a fehérváriaknak akkor is hiányérzetük lesz az idény miatt, míg a vendégek az esetleges vereség után is büszkék lehetnek a maguk mögött hagyott szezonra. Hogy miért?

Nos, mert Székesfehérváron nem titkoltan azt remélték, a nyáron a kispadra érkező Márton Gábor irányításával lesz esélyük a bajnoki cím megszerzésére, és bár még fél távnál sem járunk, látni kell, a remények aligha válnak valóra. A játéknap előtt a Mol Fehérvár a vesztett pontok tekintetében tizenkét ponttal volt elmaradva a Ferencvárostól, és ha nem kapja össze magát, meglehet, a második helyért is küzdenie kell majd.

Ami aktuális ellenfelét, a Kisvárdát illeti, Supka Attila nyári kinevezése telitalálatnak bizonyult: az együttes stílusos futballt játszik, védelme a második leghatékonyabb a mezőnyben, és elérte, hogy a riválisok sokszor a pontszerzést is bravúrnak tekintik ellene. Az előző bajnokságban a Mol Fehérvár háromszor is kapott gól nélkül győzte le a Kisvárdát (3–0, 2–0, 2–0), az első körös meccsüket viszont elhalasztották a fehérváriak Európa-liga-kötelezettsége miatt. Márton Gábor a mérkőzés előtt arról beszélt, helyzeteik biztosan lesznek, minden azon múlik, milyen százalékban használják ki őket. Erre mi történik? Már a 16. másodpercben betalálhatott volna Budu Zivzivadze, de lövését védeni tudta a várdaiak kapusa. A hazai együttes az első pillanattól nyomást helyezett riválisára, és a sakk-mattra kijátszott támadás végén már a nyolcadik percben jött a vezető találat. Jó húszpercnyi futballt követően meglehetett volna a második fehérvári gól is, amikor Sztavrosz Cukalasz labdát veszítetta kezdőkörben, villámgyors hazai támadás végén Bolla Bendegúz remekül adott középre, de Funsho Bambgoye mintha nem tudta volna eldönteni, fejelje vagy kapura rúgja a labdát – a fejelést választotta, ám a kivitelezés gyatrára sikerült. Ivan Petrjakék hozták azt a jó futballt, amit hat nappal korábban a Budafok elleni mérkőzés első félidejében bemutattak, ám a kapu előtt többször hibáztak, így az előnyük csak egygólos volt.

S hogy a Kisvárda mit mutatott a korábbi hetek futballjából?

Az látszott, hogy fizikailag jó állapotban vannak a labdarúgók, de a megszokottnál pontatlanabbak voltak, így esélyük sem volt a hazai kapu előterébe kerülni.

Az első negyvenöt percben látottak alapján egyértelműnek tűnt, a Kisvárdának változtatnia kell addigi játékán, ha zsinórban a kilencedik bajnokiját is vereség nélkül akarja letudni, a kérdés csak az volt, van-e benne ennyi. Mindenesetre Supka Attila a szünetben cserélt, ám az aligha fordult meg a fejében, hogy a Mol Fehérvár tizenhat másodperc alatt megint eljut gólhelyzetig, mi több, ki is használja. Adrian Rus mélységi indítását Hej Viktor alaposan elnézte, hiába szállt a labda vagy negyven métert, a védő lemaradt Ivan Petrjakról, aki kapura húzott, és könyörtelenül kihasználta a lehetőséget. Ha korábban azt állítottuk, fordulatra lenne szükség a vendégegyüttes játékában ahhoz, hogy esetleg kérdéses legyen a párharc kimenetele, innentől ez hatványozottan igaz volt. A vendégek szakmai stábja két újabb cserével próbálta hatékonyabbá tenni a csapatot, ám ezen a napon nem volt több benne, ráadásul a 70. perctől emberhátrányban kellett játszania Hej Viktor kiállítása miatt. A Mol Fehérvár a hajrában újabb ziccereket hibázott el, ám nem sokkal a lefújás előtt Bamgboye belőtte csapata harmadik gólját is: a fehérvári gárda mindenben felülmúlta ellenfelét, magabiztos sikert aratott.3–0

1. Ferencvárosi TC 13 11 2 29–6 +23 35
2. Mol Fehérvár 15 8 5 2 35–17 +18 29
3. Puskás Akadémia 15 7 2 6 20–23 –3 23
4. Kisvárda 15 6 5 4 17–18 –1 23
5. MTK Budapest 15 6 4 5 21–20 +1 22
6. Paksi FC 15 6 3 6 28–27 +1 21
7. Zalaegerszegi TE 14 5 2 7 23–24 –1 17
8. Mezőkövesd 15 5 2 8 15–22 –7 17