Egyre nagyobb bajban az újabb vereséget szenvedő Debrecen

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.06.17. 18:50
A Mol Fehérvár FC egyetlen góllal legyőzte odahaza az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Debrecent a labdarúgó NB I 30. fordulójában.

Egyre nagyobb bajban a Loki (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–Debrecen 1–0 (Futács 83.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó, 1812 néző. Vezette: Vad II
Kiállítva: Bódi (Debrecen, a lefújás után)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem tudhatjuk, hány fehérvári szurkoló látogatott volna ki szerdán a Mol Aréna Sóstóba a Debrecen elleni mérkőzésre, ha kedd este nem dőlt volna el a bajnoki cím sorsa a Ferencváros javára, továbbá ha nem hétközi mérkőzésről lett volna szó. Mindenesetre az ennek ellenére jegyet váltó helyiek abban reménykedhettek, csapatuk így is becsülettel, teljes gőzzel játszik majd. Már csak azért is, mert győzelmével bebiztosíthatta az ezüstérmét – igaz, ez a Mezőkövesd elmúlt hetekben bemutatott bőkezű ponthullajtása miatt amúgy is csak idő kérdése volt.

A kieső helyen álló Debrecennek viszont létfontosságú volt a találkozó, és a Fradi-szurkolókon kívül talán a Loki hívei örülhettek a legjobban annak, hogy kedden eldőlt a bajnoki cím sorsa, abban bízva, hogy a Mol Fehérvár már kevésbé lesz motivált. A hajdúságiaknak azonban egy pillanatig sem volt esélyük arra, hogy irányítsák a mérkőzést. Ha nem is szögezte a Mol Fehérvár a kapuja elé Kondás Elemér együttesét, az első félidőben lényegében végig a vendégek térfelén folyt a játék.

Pedig a kezdeti felállás azt sejtette, hogy bátor lesz a Loki, Luka Milunovics és Nikola Trujics is csatárként kezdett, de a hazaiak labdabirtoklási fölénye miatt egy idő után a két szerb támadó közül már csak az utóbbi maradhatott ténylegesen is támadó pozícióban – és hozzá is alig-alig jutott el a labda...

Igazán nagy helyzete ugyan a hazai csapatnak is csak egy volt (a 22. percben Armin Hodzic hét méterről fejelte a bal alsó sarok mellé a labdát), de folyamatos nyomás alatt voltak a Debrecen védői, akik sokszor a kétségbeesés jeleit mutatták, és nem rajtuk múlt, hogy a szünetre nem egy-két gólos előny birtokában vonulhattak el Nikolicsék. Kondás Elemér vezetőedző a meccs előtt úgy fogalmazott, „minden pontra égető szükségünk van”, és a jelek szerint ezt úgy kellett érteni, hogy az egy ponttal már bőven elégedett lenne, mivel egyáltalán nem úgy festett a csapata, mint amelyik képes lesz kapuba találni.

A második félidő kezdetére „leszakadt” az ég, és izgatottan vártuk az első, kaput eltaláló lövést vagy fejest – ilyesmi az első játékrészben nem volt. Ugyan statisztikailag az sem számított ide, amikor az 57. percben Juhász Roland szöglet után a lécre fejelte a labdát, a következő percben viszont már tényleg elkönyvelhettük az elsőt, amikor Babatunde Adeniji tízméteres fejesét kellett kapu fölé tolnia Kovácsik Ádámnak.

Miután az első félidőben többször megingott a debreceni védelem, a másodikban már dicséret illeti, mert keményen tartotta magát, küzdött, ahogy tudott a folyamatos hazai támadások közepette. Amikor viszont már úgy tűnt, elviszi az egy pontját a Loki, hét perccel a vége előtt jól érkezett egy jobbról beadott szabadrúgásra az utolsó fél órára beálló Futács Márkó, aki idénybeli nyolcadik góljával eldöntötte a mérkőzést (1–0).

A Mol Fehérvár így immár tizenhat meccs óta őrzi veretlenségét az egyre nagyobb bajban lévő Debrecennel ellen – és most már biztosan ezüstérmes lesz a bajnokságban.