Újabb kellemetlen vereség: a Honvéd is legyőzte a Mol Fehérvárt

2021.01.30. 19:20
A Mol Fehérvár FC nem tudta kihasználni az éllovas Ferencváros botlását, 2–1-re kikapott ugyanis odahaza a Budapest Honvédtól a labdarúgó NB I 18. fordulójában.
1996 óta újra Dárdai-gól az NB I-ben (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
1996 óta újra Dárdai-gól az NB I-ben (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Mol Fehérvár–Budapest Honvéd1–2(ifj. Dárdai P. 44., ill. Hidi 21., Batik 79.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó,zárt kapuk mögött.Vezette:Bogár

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Vissza kell találnunk a helyes útra, be kell bizonyítanunk magunknak és a szurkolóinknak is, hogy ez csak egy véletlen botlás volt, fel kell állnunk, és ismét a Vidihez méltó futballt kell bemutatnunk.”

A Mol Fehérvár vezetőedzője, Márton Gábor fogalmazott így klubja honlapjának még a Budapest Honvéd elleni bajnoki előtt, reagálva ezzel arra, hogy csapata szerdán gyenge futballal 2–1-es vereséget szenvedett Kisvárdán az ötödik fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Az a meccs azért is hagyhatott mély nyomokat a trénerben, mert a Fehérvár a tavaszi rajton idegenben 5–0-ra kiütötte az Újpestet, ezzel hét pontra csökkentette hátrányát a Ferencvárossal szemben. A várdai botlás következtében a két csapat között tíz pont lett a különbség, ami azért is tűnt soknak, mert hiába játszik az egyik találkozón remekül, esélyt sem adva ellenfelének az együttes, menetrendszerűen jön utána egy gyengébb kilencven perc. Mindenesetre a sorminta újabb gálát ígért, ugyanakkor Székesfehérváron is tisztában voltak vele, a Honvédban jóval több van annál, mint amire a helyezése alapján sokan gondolnának.

A házigazda kezdő tizenegyében ismét ott volt az egyébként alapembernek számító Loic Nego és Nikolics Nemanja, ifjabb Dárdai Pál azonban először kezdett, csakúgy, mint a másik oldalon Bőle Lukács. A fehérváriakat doppingolhatta, hogy a listavezető Ferencváros csak 1–1-es döntetlent játszott délután a Kisvárda ellen, ennek ellenére Emil Rockovnak alig hetven másodperc elteltével bátor kifutással kellett mentenie Bőle elől. Szinte azonnal a másik kapu előtt is hasonló helyzet adódott, ám Tomás Tujvel résen volt Funsho Bamgboye próbálkozásánál. Hogy a nigériai légiós hogy tudta Lyes Houri passza után az ötösről a kapu fölé lőni a labdát, talán csak ő tudja, mindenesetre a játékrész felénél jött a büntetés – helyzet nélkül. A hazai kirúgásnál nem volt meg a kellő összhang Emil Rockov és Alef között, a kispesti Szendrei majdnem megszerezte, aztán az ide-oda pattogó labda végül Hidi Patrik elé került, a vendégek csapatkapitánya pedig nem hibázta el az ajándék lehetőséget. Már-már úgy tűnt, Honvéd-előnnyel ér véget a első félidő, az utolsó percben azonban ifj. Dárdai Pál betalált, így döntetlennel vonultak a csapatok pihenőre.

Nir Bardea becserélésével Pisont István a védelmet akarta még stabilabbá tenni, ugyanakkor a csere nem azt jelentette, hogy a Honvéd lemondott volna a támadásokról. Mindkét csapat győzni akart, ám a játék minőségét alapvetően határozta meg a sok átadási hiba. Houri kellemetlen, a gólvonal előtt lepattanó lövése adott munkát Tujvelnek, ezenkívül azonban egyik csapat sem tudott helyzetet kialakítani. Persze a tizedik helyezett csapat ritkán képes uralni a meccset a bajnoki címért küzdő riválisa otthonában, a Mol Fehérvár FC pedig láthatólag nem tudott kijönni a hétközi kisvárdai pofonból.

Bő tíz perccel a szombat esti bajnoki vége előtt egy szöglet után Batik Bence a bal felső sarokba csúsztatta a labdát, a hátralevő idő pedig már nem volt elegendő a Mol Fehérvárnak legalább a döntetlen kiharcolására. A Honvéd keményen küzdve bravúrgyőzelmet aratott, a Fehérvár ugyanakkor nemhogy nem tudta kihasználni a Ferencváros botlását, még nagyobb hátrányba került a bajnoki aranyért folyó versenyfutásban. 1–2