DVTK–Honvéd: senkinek sem jó döntetlen

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.03.13. 19:15
Nem segít az iksz? (Fotó: Meder István)
Nem bírt egymással a Diósgyőr és a Budapest Honvéd, a két nehéz helyzetben lévő csapat diósgyőri összecsapása 0–0-ra végződött.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

DVTK–Budapest Honvéd 0–0

Miskolc,DVTK Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem őriznek kellemes emlékeket a Honvéd ellen játszott két tavalyi találkozóról a diósgyőri játékosok – két meccs, két vereség, kilenc kapott és három szerzett gól… Ráadásul a presztízs is kidomborodott a szombat esti bajnokin, hiszen a kispesti kispadon régi ismerős ült. Horváth Ferenc 2016 júliusától 2017 márciusáig huszonhat mérkőzésen irányította a DVTK-t, az együttes 43 százalékosan teljesített az egykori csatárral. A diósgyőriek tudták, hogy győzelmük esetén három pontra megközelíthetik ellenfelüket. A hazaiak ismét számíthattak a csapatkapitány, Márkvárt Dávid játékára, aki öt sárga lap miatt kihagyni kényszerült az MTK elleni összecsapást, mellette új embernek számított Luka Marin és Odise Roshi. A másik oldalon egyetlen változás volt a legutóbbi kezdőhöz képest, Eke Uzoma helyett Mohamed Mezgrani került a védelem jobb oldalára.

Nem tudni, hogy a tét nyomasztotta-e a játékosokat, mindenesetre az első negyedórában olyan hibaparádét mutattak be, hogy mindenki csak ámult. Három pontos átadást nem láttunk, a mezőnyben pattogott a labda, helyzet egyik oldalon sem alakult ki. Aztán Hegedűs János 19 méterről meglőtt szabadrúgása után ütötte ki a léc alól a labdát Tomás Tujvel, és ekkor arra lehetett gondolni, hogy ez megadta a jelet a látványos futballhoz.

Sajnos, nem, továbbra is maszatolás zajlott a pályán. A hazaiak öt támadó játékossal kísérleteztek, de nem boldogultak a szervezetten és szívósan romboló kispesti védelemmel. Fájdalmasan kevés volt az átgondolt akció, mindkét oldalon hiányzott a kellő tervszerűség, nem véletlenül zúdultak az edzői utasítások mindkét kispadról. Gazdag Dániel még úgy-ahogy igyekezett, az öt és felesről, középről gyengén lőtt, és a DVTK kapusa védeni tudott – ez volt a mérkőzés addigi legnagyobb gólszerzési lehetősége. A félidő hajrájában Tamás Krisztián lövése, majd Batik Bence fejese volt esemény, ez is mutatta, kispesti fölényt hozott az első félidő vége.

Zoran Zekic érezte, hogy frissíteni kell, meg is tette, de a várva várt fordulat nem jött el, valamit ugyan javult az iram, viszont továbbra is sok pontatlan átadás jellemezte a találkozót. A fővárosiak gyors ellencsapásokra rendezkedtek be, ügyesen hozták játékba mozgékony labdarúgóikat, akik közül Gazdag Dániel jobbára csak vergődött a diósgyőri hátvédek ölelésében, így sok haszna nem volt a megújuló rohamoknak. Horváth Ferenc is változtatott, Szendrei Norbertet küldte pályára a megsérülő Zsótér Donát helyett.

Ahogy fogyott az idő, úgy a küzdelem hevében több lett a szabálytalanság, de megszaporodtak a kispesti helyzetek, a DVTK elveszítette a fonalat, védekezésre kényszerült. Szabadrúgásból többször is veszélyeztethetett volna a kispesti csapat, de a labda két alkalommal még a kapu előterébe sem jutott el. Ellenben a lefújás előtti pillanatokban gólt szerzett a Diósgyőr, ám érvénytelenítette a játékvezető. Döntő pillanat volt. Nem a lövéssel volt gond, leshelyzet sem volt, ám a tizenhatoson belül David Vanacek ráncigálta, húzta vissza Batik Bencét, ezt fújta le a meccs bírája.

Elmaradt a hazai siker, a Diósgyőr immáron negyedik hazai mérkőzését fejezte be döntetlennel, s egyre nehezebb helyzetbe kerül.0–0

NB I, 2020–2021, 26. FORDULÓ
HELYSZÍN JÁTÉKVEZETŐ
MÁRCIUS 13., SZOMBAT
Újpest FC–Kisvárda 3–0 Budapest, Szusza Ferenc Stadion Erdős József
MTK Budapest–Zalaegerszegi TE FC 3–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Andó-Szabó Sándor
Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 0–0 Miskolc, DVTK Stadion Bogár Gergő