Tisza-szerencse: a csereember szállította a győzelmet a Lokinak

2016.04.16. 17:50
Ritkán folyt nagy csata a pályán (Fotó: Földi D. Attila)
A csereként beállt Tisza Tibor szabadrúgásgólja döntött a Debrecen javára az Újpest elleni mérkőzésen a labdarúgó NB I 30. fordulójának egyik rangadóján.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

DVSC–ÚJPEST 1–0 (Tisza 82.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bódi Ádámot és Korhut Mihályt is köszöntötték a debreceni vezetők 150. NB I-es mérkőzésük tiszteletére, egy-egy festményt kaptak emlékül a játékosok, de azt nem mondhatjuk, hogy az Újpesttel vívott bajnoki első félidejénél festeni sem lehetett volna szebbet.

Pedig tétben és fogadkozásban nem volt hiány, és bizony ahhoz képest, hogy a dobogó sorsa volt a tét (és amennyit keresnek a labdarúgók, tették hozzá sokan), borzalmas első félidőt láthattunk.

Kylian Hazard kihagyott helyzete mellett csak annyi érdekességet jegyezhettünk fel, hogy a hazaiaktól sérülés miatt le kellett cserélni Szakály Pétert és Horváth Zsoltot is.

A fordulás után láthattunk egy újabb ziccert (majdnem húsz percet kellett várni rá), de Holman Dávid a kivetődő Balajcza Szabolcs és a kapu fölött is elpörgette Lázár Pál szép beadását, majd a csereként beálló Kabát Péter nem találta el jól a labdát az ötösön.

A hazaiak egyik csereembere, a volt újpesti Tisza Tibor ellenben eltalálta a labdát egy szabadrúgásnál, de igencsak kellett a gólhoz Balajcza is: 1–0.

A hazai sikerhez pedig az kellett, hogy a hajrában egyáltalán ne akarjon már futballozni az Újpest.

Igen fontos három pontot szerzett a Debrecen.

1. Ferencvárosi TC 30 23 3 4 66–20 +46 72
2. MTK Budapest 30 14 9 7 39–29 +10 51
3. DVSC-Teva 30 13 9 8 43–31 +12 48
4. Videoton FC 30 14 4 12 33–29 +4 46
5. Szombathelyi Haladás 30 12 10 8 28–32 –4 46
6. Újpest FC 30 11 11 8 39–31 +8 44
7. Paksi FC 30 11 6 13 36–36 0 39
8. Diósgyőri VTK 30 10 8 12 35–40 –5 38