Nem lett győztese a DVSC–Puskás Akadémia mérkőzésnek

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.06.13. 18:50
Fordulatos, izgalmas mérkőzésen a kiesés ellen harcoló Debrecen 2–2-re végzett odahaza a Puskás Akadémiával a labdarúgó NB I 29. fordulójában.
Két-két gól, egy-egy pont (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Két-két gól, egy-egy pont (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

DVSC–Puskás Akadémia 2–2 (Adeniji 6., 62., ill. Knezevic 32., Van Nieff 57.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2850 néző. Vezette: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagy erőkkel képviseltette magát a rendőrség szombat délután a Nagyerdei Stadion környékén. Talán a múlt pénteki, Kaposvár elleni döntetlen után történtek miatt gyülekezett a sok egyenruhás, hiszen a DVSC szereplése alaposan felborzolta a kedélyeket a városban. A jelenkor szurkolói a sikerekhez szoktak hozzá, a hétszeres bajnokcsapatnál sokkoló érzés a kiesés elkerüléséért küzdeni. Márpedig a piros-fehéreknek egyetlen céljuk maradt az idény hátralevő részére: megkapaszkodni az első osztályban. Eközben a vendég Puskás Akadémia a bronzéremért harcol, és mivel a Mezőkövesd Zsóry alaposan beragadt a bajnoki újrakezdésnél, erre valós esélye van.

A hazaiak szakvezetője, Kondás Elemér alaposan átszervezte csapatát a keddi újpesti vereség után (1–3). Csősz Richárd és Pávkovics Bence sérülés miatt nem lehetett a keretben, s mivel Haris Attilára vállműtét vár, az edző jelentős gondokkal küszködött. A védelem tengelyébe visszakerült Szatmári Csaba, aki legutóbb még márciusban, a ZTE FC elleni hazai meccsen (0–3) szerepelt. A kapuban is változtatott a DVSC, Tomás Kosicky – aki szintén a zalaegerszegiek ellen kapott legutóbb lehetőséget – került Nagy Sándor helyére, míg Haruna Garba helyett Babatunde Adeniji kezdett.

Hamar örülhettek a hazai szurkolók, hiszen a 6. percben Babatunde Adeniji lépett ki a rosszul felálló felcsúti védők között, és megszerezte a vezetést. Csak az erősen babonás Loki-szurkolóknak lehetett némi rossz előérzete, hiszen a sereghajtó Kaposvári Rákóczi ellen is ugyanekkor került előnybe a Debrecen (az a mérkőzés 1–1-es döntetlennel végződött)...

A hazai játékosok küzdőszellemére ezúttal nem lehetett panasz, különösen Varga Kevin volt nagyon aktív. A Puskás Akadémia a jobb szélen rendszeresen jól beinduló Luciano Slagveer és Gyurcsó Ádám révén volt veszélyes. Nem meglepő, hogy a felcsútiak egyenlítő gólja is egy jobbról érkező beadás után született meg, Josip Knezevic nagyon kilőtte a bal alsó sarkot, s érdemeit az sem csökkenti, hogy ehhez szükség volt a tizenhatoson belül Jurij Habovda ügyetlenkedésére.

A második félidő elején sokasodtak a debreceni problémák, Yoell van Nieff remekbe szabott szabadrúgása után már a Puskás Akadémiánál volt az előny. Villámgyorsan reagált a DVSC szakmai stábja, Kundrák Norbert és Haruna Garba érkezésével még támadóbb lett a hazai csapat. Ennek hamar meglett az eredménye, hiszen egy perccel később egyenlített a Loki. Míg a vendégvédők a frissen beálló Haruna Garbára figyeltek, az őrizetlenül hagyott Adeniji fejjel volt eredményes.

A hajrában a DVSC mindent megtett, hogy megszerezze a bennmaradás kivívásáért folyó harcban nagyon fontos három pontot, s erre volt is lehetősége, ám az áhított győztes gól nem született meg. 2–2

A stadion környékén felsorakozó rendőrök pedig ezúttal munka nélkül maradtak.