Sós döntött a 92. percben, győzött odahaza a Debrecen

A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Debreceni VSC 1–0-ra megverte odahaza a Mezőkövesdet.
Fotó: Kovács Péter A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Debreceni VSC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–0
(Sós 90+2.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3563 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Majdnem három hónap telt el a két csapat legutóbbi mérkőzése óta, s azóta sok minden megváltozott. Augusztus 22-én, amikor Mezőkövesden 4–2-re nyertek a hazaiak, a borsodi csapat kispadján még Supka Attila ült, a Lokit pedig Joao Janiero irányította. A kövesdiek jelenlegi mestere, Kuttor Attila még a Vasasnál felelt a szakmai munkáért, míg a DVSC-vel mostanában szép eredményeket produkáló Szrdjan Blagojevics valószínűleg keveset tudott Magyarország második legnagyobb városáról, Debrecenről. A váltás egyébként mindkét oldalon bejött, hiszen a szerb trénerrel jobban produkál a piros-fehér együttes, Kuttor Attila irányításával pedig megindult felfelé a Mezőkövesd, amely ötmeccses veretlenségi sorozattal a háta mögött érkezett a Nagyerdei Stadionba.

Sokan várták az északmacedón Babunszki testvérek küzdelmét, ám a kezdőcsapatban csak a vendégeknél játszó David kapott helyett, öccse, Dorian a kispadon várt bevetésre. Nem sokáig, hiszen a hosszú sérülése után néhány héttel ezelőtt visszatérő, a kezdők között azóta először szerephez jutó Bárány Donát a 24. percben jelezte, nem tudja folytatni a játékot, helyére érkezett az ifjabbik Babunszki. Ekkor már a Mezőkövesd is túl volt egy kényszerű cserén, Cseri Tamás a 12. percben hagyta el sérülése miatt a pályát.

Ami pedig a játékot illeti, a Debrecen futballozott mezőnyfölényben. Látszott, hogy a Mezőkövesd alaposan felkészült a Loki legutóbbi mérkőzéséből, a játékosok lezárták azokat a területeket, ahol a DVSC vasárnap megbontotta a Vasas hátsó alakzatát, emellett kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy Dzsudzsák Balázs ne jusson lövőhelyzethez. Az első félidőről sokat elárul, hogy a két kapusnak, az olasz Riccardo Piscitellinek és Megyeri Balázsnak nem akadt védenivalója.

Blagojevics az 58. percben változtatott, Bévárdi Zsombor és a többhetes kihagyás után visszatérő Baráth Péter érkezett Kusnyír Erik és Varga József helyett. A második játékrész közepén a vendégek átvették az irányítást, és a 66. percben volt is egy nagy helyzetük, a balösszekötő helyén meglóduló Sztefan Drazsicsot szabályosan szerelték az ötösön belül, Farkas Ádám ítéletét a VAR-vizsgálat is megerősítette. Talán ez volt az ébresztő a debreceniek számára, hiszen hamarosan két bravúrra is szüksége volt a kövesdiek kapusának. Sós Bence és Bódi Ádám beállításával próbálta tovább erősíteni a támadószekciót a hazai edző, Bódi nem sokkal később meg is szerezhette volna a vetetést, ám a kiváló rúgótechnikájú középpályás a kaputól 12 méterre rosszul találta el a labdát. Hogy a DVSC mestere jól érzett rá a cserékre, azt bizonyítja, hogy hamarosan Sós Bence is helyzetbe került, de ő is hibázott. Aztán mégis ő lett a nyerőember, a 92. percben ugyanis a Dorian Babunszki fejese után kipattanó labdát közelről belőtte.

Megszakadt a Mezőkövesd veretlenségi sorozata, a DVSC pedig egyre feljebb lép szerb edzőjével. 1–0

1. Ferencvárosi TC 13 10 1 2 32–12 +20 31
2. Kisvárda 15 7 4 4 26–25 +1 25
3. Kecskeméti TE 15 6 7 2 23–16 +7 25
4. Puskás Akadémia 15 5 7 3 20–17 +3 22
5. Zalaegerszegi TE 14 6 3 5 24–17 +7 21
6. Debreceni VSC 15 5 5 5 26–25 +1 20
7. Paksi FC 14 5 3 6 24–25 –1 18
8. Mol Fehérvár 14 4 4 6 15–20 –5 16