Fontos győzelmet aratott a DVTK a Mol Vidi ellen

Stopira főszereplő volt (Fotó: Meder István)
A kiesés elől menekülő Diósgyőr legyűrte odahaza a már biztos ezüstérmes Mol Vidi FC-t a labdarúgó NB I 31. fordulójában.

Diósgyőri VTK–MOL Vidi FC 2–1 (Hasani 5., Márkvárt 73., ill. Stopira 49.)
Miskolc, DVTK Stadion, 3226 néző.Vezette: Vad II
Kiállítva: Szabó B. (85., Diósgyőr)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Tizenegy hónappal ezelőtt Marko Nikolics az akkor már bajnok fehérvári csapat vezetőedzője a kiesés ellen küzdő DVTK elleni diósgyőri bajnokin, az utolsó fordulóban, a hazai együttes szempontjából élet-halál mérkőzésen a csapatában hat olyan labdarúgót is szerepletetett, akik közül ebben a bajnokságban csupán a 18 éves Torvund Alexander futballozott, igaz, csak egyszer, s akkor is csereként, s manapság már külföldön rúgja a labdát. A tizenegy hónapja szintén lehetőséget kapó Réti Patrik, Mocsi Attila és Szabó Bálint egy percet sem játszott, míg Tóth Bence és Bolla Bendegúz más klubokban szerepel. A találkozót 2–1-re a DVTK nyert s az NB I-ben maradt.

Nos, majdnem egy év alatt nem sokat változott Diósgyőrben a helyzet.

A csapat ismét a kiesés elkerüléséért harcol, csupán annyi a különbség, hogy ezúttal Marko Nikolics nem taktikázott, nem bízott semmit a véletlenre, a lehető legerősebb összeállításban küldte pályára csapatát. Annyi változtatást eszközölt csupán, hogy Juhász Roland helyére Stopirát állította, míg az eltiltás miatt hiányzó Viníciust Elek Ákos pótolta a védelem tengelyében. Hat perc sem telt el, s bebizonyosodott, rosszul döntött a szerb szakember, mert amíg a zöld-foki-szigeteki védő balhátvédként az egyik leghasznosabb tagja az együttesnek, addig középen nem találta a helyét, s ezt használta ki a diósgyőri Márkvárt Dávid: a középpályás ugyanis előbb elvette Stopirától a labdát, majd Florent Hasanihoz passzolt, s a csatár ritkán látható, védhetetlen gólt lőtt a vendégek kapujába.

Tombolt a hazai publikum, pedig még bőven volt hátra a meccsből…

A vezetés után óvatosabbá vált a DVTK, a 4–4–2-es hadrendben futballozó együttes ugyanis hátrébb húzódott, s átadta a területet a jóval képzettebb és rutinosabb játékosokból álló Mol Vidinek, a vendégek pedig éltek a lehetőséggel, többet birtokolták a labdát, irányították a játékot, de valamire való helyzetet nem alakítottak ki Antal Botond kapuja előtt. Csupán a korábban Diósgyőrben futballozó, s nem túl népszerű Futács Márkó távoli lövése borzolta a szurkolók idegeit, a bal oldali kapufa azonban kisegítette a hazaiakat.

A szünet után sem sokat változott a játék képe. A Vidi ment előre komótosan, de nem eredménytelenül. Stopira ugyanis az 50. percben jóvá tette az első félidő elején elkövetett hibáját, s egy szöglet után egyenlített, igaz, Antal Botond kapus ügyetlensége is kellett a gólhoz. A DVTK újra nekidurálta magát, ám a tudásbeli különbséget elvétve tudták eltüntetni a hazai játékosok, pedig Kovács Istvánék fölöttébb könnyedén, de takarékos üzemmódban terelgették a labdát. S ez lett a vesztük, ugyanis szinte a semmiből ismét vezetést szerzett a Diósgyőr: Márkvárt Dávid vállalkozott távoli lövésre, jól tette, ugyanis a labda utat talált a jobb alsó sarokba.

Tizenegy hónap után megismétlődött a diósgyőri történelem. Ezúttal is az életben maradásért küzdő DVTK nyert 2–1-re, amíg a csaknem egy évvel ezelőtti siker az élvonalat jelentette, a szombaton szerzett három pont után továbbra is csak remény az NB I-es tagság megtartása Diósgyőrben…