Egy gól is elég volt a Ferencváros-győzelemhez

2019.12.15. 17:50
Egy gólöröm, három pont (Fotó: Dömötör Csaba)
A Ferencváros győzelemmel búcsúzott az évtől, Olekszandr Zubkov szabadrúgásból szerzett góljával elhozta mindhárom pontot Diósgyőrből a labdarúgó NB I 16., ez évi utolsó fordulójában.

NB I
16. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Ferencváros 0–1
(Zubkov 15.)
Miskolc, DVTK Stadion, 8311 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az esztendő utolsó bajnokija.

A DVTK-stadion felé tömött sorokban igyekvő, piros-fehér sálakba burkolózó miskolci szurkolók abban reménykedtek, hogy a Feczkó Tamás irányításával egyre szervezettebben játszó kedvencek meglepik a razgradi túra minden fáradalmával érkező Ferencvárost. A kezdő sípszó előtt vastapssal és molinóval köszöntötték a klub korábbi kapusát, későbbi kapusedzőjét, a múlt kedden 70. születésnapját betöltő Veréb Györgyöt, majd a klubinduló felcsendülése után abban bíztak, hogy a gyepen borul a papírforma.

Az őszi menetelés végére érő zöld-fehér labdarúgóknak a vendégszektorból már a meccs elején felcsendült a „Szép volt, fiúk!”, a drukkerek az együttes Európa-liga-szereplését méltányolták a rigmussal, ám Szerhij Rebrov vezetőedző már előre tekintett, s kijelentette, a következő idényben ismét az egyik európai sorozat csoportköre a cél. Ehhez viszont meg kell nyerni a bajnokságot, amelynek egyik fontos állomása a DVTK elleni idegenbeli meccs – az idei utolsó erőpróba a téli pihenő előtt.

Mivel az ukrán vezetőedző Varga Rolandot, Tokmac Nguent, valamint Franck Bolit is a kispadra ültette, együttese veszített lendületéből, az első félidőben olykor hiányzott a dinamika, ám arra így is képes volt, hogy kézben tartsa a meccset, és a hazai térfélre terelje a játékot.

A négy hátvéd többnyire a felezővonalnál helyezkedett, onnan építgették az akciókat, a labdát többször megjáratták és körbeadogatták a miskolci védősor előtt, rést keresve a pajzson – ám nem sok sikerrel.

Ami akcióból nem ment, szabadrúgásból összejött: a Puskás Akadémia ellen duplázó Olekszandr Zubkov ezúttal is eredményes volt, a levegőben szitáló labdába Braniszlav Danilovics csak beleütni tudott, védenie nem sikerült. Ha a folytatásban Ihor Haratin átlövése a lécről befelé pattant, már az első félidőben eldöntötte volna a meccset a listavezető, igaz, az első negyvenöt percben látottak alapján így sem forgott veszélyben a győzelme.

A kontratámadásokra berendezkedő hazaiak csak elvétve tudták megjátszani támadóikat, a védők rendre lefülelték az átadásokat, ha mégsem, a passzoló játékos küldte rossz helyre a labdát. A miskolciak képtelenek voltak huzamosabb ideig megtartani a labdát, és a halvány támadójáték miatt Dibusz Dénesnek ekkor csak egyszer kellett védenie, igaz, akkor hatalmas bravúrral hárította Florent Hasani léc alá tartó lövését.

A fordulás után ismét a koszovói válogatott járt közel az egyenlítéshez, ezúttal szabadrúgásból próbálkozott, de kettejük különmeccsét ismét az őszt remek formában végigvédő kapus nyerte meg. Ezzel együtt egyre többet volt a labda a hazai csapatnál, amely igyekezett kihasználni, hogy Rebrov fáradó együttesének fontosabb volt az előny megtartása, mint a növelése.

Az első játékrészhez képest kiegyenlítettebbé vált a játék, huzamosabb ideig egyik fél sem tudta beszorítani a másikat, így a mezőnyjáték közepette helyzetek nélkül peregtek a percek. Néhány veszélyesen középre kanyarodó beadás, egy-két ígéretesebb megindulás – ennél többre sokáig egyik oldalon sem futotta, majd az utolsó tíz percre ráfordulva a csereként pályára lépő Nguen lövését védte a hazai kapus.

Az utolsó percekben hiába próbálta fokozni a nyomást a DVTK, a stabilan védekező Ferencváros megőrizte előnyét, győzelemmel zárta az esztendőt (0–1), így a téli szünethez érve egy bajnokival kevesebbet játszva négy ponttal vezet a Mol Fehérvár előtt, míg a Diósgyőrt két pontra megközelítette a kiesés elől menekülő Paks, Zalaegerszeg kettős.