A Ferencváros ismét győzni tudott a Diósgyőr ellen

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.05. 16:50
Nem fért kétség a Ferencváros sikeréhez (Fotó: Árvai Károly)
Szerhij Rebrov, a Ferencváros ukrán vezetőedzője már a kijevi mérkőzésre tartalékolt, de a zöld-fehérek három gólt szerezve simán nyertek 3–1-re a DVTK otthonában a labdarúgó NB I 13. fordulójában.

Tagadhatatlan, hogy a Diósgyőri VTK várta már jobb előjelekkel is a Ferencváros elleni mérkőzését. Noha a bajnokság indulásakor sokan azon a véleményen voltak, a borsodi klub jól erősített, hiszen megszerezte Gheorghe Grozavot, Sztefan Drazsicsot és Hegedűs Jánost is, az együttes tizenegy bajnokiból csak hármat tudott megnyerni (abból az Újpest ellenit játék nélkül...), így kieső helyről várta a címvédő elleni mérkőzést. Feczkó Tamás vezetőedző helyzetét nem könnyítette meg az sem, hogy sérülés miatt nem számíthatott Braniszlav Danilovicsra, Molnár Gáborra és Sztefan Drazsicsra sem.

A múlt sem a házigazda mellett szólt: a DVTK legutóbbi hét meccsét elveszítette a Fradi ellen, és egészen 2018. március 3-ig kell visszamenni ebben a párharcban diósgyőri pontszerzéshez – azt a meccset a borsodi csapat 2–1-re nyerte meg. Diósgyőrben senki sem abból indult ki, hogy a Ferencváros szerdán sima 3–0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Barcelona ellen a Bajnokok Ligájában, ugyanis tisztában vannak vele, Dibusz Dénesék idehaza toronymagasan kiemelkednek a mezőnyből. A fővárosi együttes tíz bajnokin négy gólt kapott, pontot csak az MTK Budapest és a Mol Fehérvár szerzett ellene (mindkét találkozó 1–1-es döntetlen lett), és akkor is toronymagas esélyese volt a szombati párharcnak, ha Szerhij Rebrov vezetőedző nyolc helyen megváltoztatta a hétközi kezdőjét, ráadásul Miha Blazic még a cserék közé sem került be.

A Diósgyőr három belső védővel állt fel (a jobb oldalon Szerhij Sesztakovnak, a bal oldalon Hysen Memollának kellett visszazárnia), hamar bebizonyosodott azonban, a hiba a Fradi ellen nem fér bele. Alig öt perc telt el a mérkőzésből, amikor Hysen Memolla nem ért vissza a helyére, Róbert Mak senkitől sem zavartatva adhatott középre, Roko Baturina pedig nem hibázta el fejjel a ziccert. Tegyük hozzá, a beadás előtt Ihor Haratin keresztlabdája vagy 40 métert szállt a levegőben, már csak ezért is érthetetlen, miért nem tudta senki sem „felvenni” a szlovák támadót.

Hamar bebizonyosodott, hogy a Fradi is sebezhető: villámgyors hazai kontra végén Rui Pedro került nagy helyzetbe, és bár Dibusz Dénes hárította a lövését, egy perccel később mégis a kapujában kötött ki a labda. Ne hallgassuk el azt sem, hogy az Andó-Szabó Sándor által megítélt büntető előtt Ihor Haratin nem szabálytalankodott, hanem Rui Pedro lépett rá a ferencvárosi lábára, ám ez nem változtatott a tényen, egyenlített a Diósgyőr.

Mondjuk, sokáig nem örülhettek a hazaiak, hiszen Róbert Mak kiosztott még egy pazar gólpasszt, és bár Olekszandr Zubkov a gólja előtt remek megoldást választott, a hazai védők ennél a támadásnál sem álltak a helyzet magaslatán.

Az első félidő hátralévő részében nem lehetett érezni, hogy a Fradi mindenáron növelni akarja az előnyét, holott az egygólos vezetésre sok minden mondható, csak az nem, hogy garanciát jelent a győzelemre. A szünetben egyik vezetőedző sem változtatott, ugyanakkor mindkét csapat játékosai próbálták már a saját térfelükön letámadni a riválist, így az építkezésbe a DVTK-nál és a Ferencvárosnál is több hiba csúszott. A 62. percben Aissa Laidouni labdaszerzése után közel jártak a zöld-fehérek az újabb gólhoz, ám Franck Boli ziccerét Antal Botond védte. Szerhij Rebrov jó érzékkel cserélt: Myrto Uzuni nem sokkal a pályára lépése után betalált, ekkor már nehezen volt hihető, hogy borul a papírforma.

Amúgy hozhatott volna izgalmat a hajrá, ehhez arra lett volna szükség, hogy Adnan Kovacevic hibája után Gheorghe Grozav ziccerben ne emelje kapu fölé a labdát, de a román támadó rossz megoldást választott, a Ferencvárosnak pedig nem jelentett problémát a kétgólos előny megőrzése.

Zsinórban nyolcadik egymás elleni bajnokiját is elveszítette a Diósgyőr a Ferencváros ellen – valójában az történt, amire számítani lehetett. 1–3

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!