Meglepetéssel indult a forduló, kikapott odahaza a Debrecen

JUDI ÁDÁM (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)JUDI ÁDÁM (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.08.21. 15:50
A labdarúgó NB I 4. fordulójának nyitó mérkőzésén az eddig veretlen Debrecen 2–1-re kikapott odahaza a korábban nyeretlen Zalaegerszegtől.
Bojan Szankovics (balra) csapata fontos győzelmet aratott (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Bojan Szankovics (balra) csapata fontos győzelmet aratott (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I

4. FORDULÓ

Debreceni VSC–Zalaegerszegi TE FC 1–2 (Korhut 65., ill. Skribek 29., Grezda 86.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 4800 néző. V: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az újonc Debrecen az idénybeli első hazai győzelmére készült, a meccsre három forduló után nyeretlenül érkező Zalaegerszeg pedig végre három ponttal akart gazdagodni a most futó évadban, vagyis egyik csapatból sem hiányzott a motiváció. Minden bizonnyal Dzsudzsák Balázs volt feltüzelve leginkább. Marco Rossi szövetségi kapitány szerdán keretet hirdet az Anglia, Albánia és Andorra elleni szeptemberi világbajnoki selejtezőkre, és formáját látva a 108-szoros válogatott futballista okkal bizakodik, hogy 2019 novembere után ismét pályára léphet a nemzeti együttesben.

„Nem tagadom, amikor felhangzott a Himnusz a portugálok elleni mérkőzés előtt, potyogtak a könnyeim, mert fájt a szívem, hogy nem lehetek lent a gyepen; megrohantak az emlékek, de tudomásul vettem a kapitány döntését, hogy a másodosztályból nem válogat. Ám feljutottunk, és az a célom, hogy olyan teljesítménnyel segítsem a Lokit, amellyel visszakerülhetek a nemzeti csapatba” – mondta lapunknak jó egy hónapja Dzsudzsák Balázs.

Ne feledjük, a csupa szív játékos sosem mondta le a válogatottságot, a szövetségi kapitány válogatási elvei miatt nem került a keretbe az utóbbi időben – ám eddigi teljesítménye alapján reménykedhet a meghívóban. Az olasz szakvezető szeme előtt nyilván nemcsak az Anglia elleni összecsapás lebeg, adott esetben akár Andorra, akár Albánia ellen is sokat tudna adni a csapatnak a középpálya közepén a Loki-kedvenc, aki természetesen ott volt szombaton a kezdőben, így testközelből láthatta, hogy a vendéggárda kezdeményezőbben indította a találkozót. Sőt, ha Babati Benjamin nem szórakozza el a ziccerét, már a nyolcadik percben előnybe kerülhetett volna Waltner Róbert legénysége.

Huszti Szabolcs a mérkőzés előtt úgy fogalmazott, azt szeretné, ha a Debrecen játszana fölényben, és ráerőltetné akaratát az ellenfélre. Ennek éppen az ellenkezője történt, a ZTE szemre is tetszetősen futballozott, remek támadásokat vezetett, ráadásul sok labdát szerzett a hazai együttes térfelén. Nem volt meglepetés, hogy Skribek Alen nagyszerű lövésével meg is szerezte a vezetést.

Ezt követően sem állt le a Zalaegerszeg, benne volt a második vendéggól a levegőben; legközelebb Nikola Szerafimov járt hozzá, ám fejese után a lécről csúszott a kapu fölé a labda. Ezt már nem bírta tovább a debreceni szurkolótábor, erős füttykoncert kíséretében felharsant az „Ébresztő! Ébresztő!” rigmus.

A második félidőre – talán a cseréknek köszönhetően – valamelyest összeszedte magát a Loki, így egy Dzsudzsák-szöglet után Korhut Mihály révén sikerült egyenlítenie.

Dzsudzsák Balázs a visszafogottan játszó DVSC legjobbja volt, szabad- és szögletrúgásai rendre veszélyesen érkeztek a ZTE kapuja elé, valamint néhány átadásából egy kis határozottsággal többet is kihozhattak volna a társak. Ám nem jártak sikerrel, amire ráfizettek a hajdúságiak.

A hajrában a Zalaegerszeg gyönyörű támadás végén a csereként pályára lépő Eros Grezda góljával ismét megszerezte a vezetést – és ezzel idénybeli első győzelmét is.

A Debrecennek tehát továbbra is várnia kell a hazai pályán aratott első sikerére, szerdán pedig kiderül, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány meghívja-e Dzsudzsák Balázst a szeptemberi világbajnoki selejtezőkre.