Grófnak is köszönhető, hogy a Puskás Akadémia nem tudta megverni a Lokit

PALÁNKI ISTVÁN (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)PALÁNKI ISTVÁN (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2022.05.07. 14:33
A labdarúgó NB I 32. fordulójának nyitó mérkőzésén a Debreceni VSC 1–1-re végzett a vendég Puskás Akadémiával, amely sorozatban az ötödik idegenbeli találkozóján játszott döntetlent.
Debreceni gólöröm Bódi találata után (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Debreceni gólöröm Bódi találata után (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Debreceni VSC–Puskás Akadémia 1–1 (10)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3621 néző. Vezette: Berke
Gólszerző: Bódi (34.), ill. Favorov (62.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A KIESÉS NEM FENYEGETTE a DVSC-t, így Debrecen utcáin a Nagyerdei Stadion felé igyekezve arról beszéltek a Loki-szurkolók a Puskás Akadémia elleni meccs előtt, az már mindegy, hogy a középmezőny melyik részében végez a csapat – a lényeg az NB I-es szereplés megtartása! Aztán közvetlenül a találkozó előtt – amikor is látni lehetett, milyen összeállításban kezdenek a csapatok – már azt találgatták a fanatikusabbak, vajon ki lő majd gólt a hazai csapatból.

„Talán Bódi Ádám...” – szólt a leglelkesebb jóslat, és a találgatásból már sejteni lehet tán, hogy a DVSC – ahogyan azt várni lehetett – felforgatott tizeneggyel vonult ki a gyepre, hiszen különösebben nagy tétje már nem volt a meccsnek – mármint hazai oldalról. A drukkerek már a kezdés előtt tapsoltak, átadták ugyanis a remek debreceni csatárról, Zilahi Zoltánról elnevezett, 1999-ben alapított díjat, és a klubvezetőség szerint ebben az idényben a legjobban teljesítő Loki-játékos Baráth Péter volt, akinek az elismerést a játékos öccse, Zilahi Péter adta át.

A Puskás Akadémiánál is jó képességű góllövőben bíztak: ismét ott volt a kezdőcsapatban Sahab Zahedi, aki a Mezőkövesd és a Mol Fehérvár FC ellen egyaránt két gólt szerzett, arról nem beszélve, hogy a második helyért még nagy harcban van a Kisvárdával a csapat. A mérkőzés első nagy helyzetére a 12. percig kellett várni – Zahedi kihagyta az első ránézésre kihagyhatatlan lehetőséget, amikor hét méterről, senkitől sem zavartatva a kapu mellé lőtte a labdát. Tizenkét perccel később szintén bal oldali beadás után adódott gólszerzési lehetőség a Puskás Akadémia előtt, ekkor Artem Favorov fejese után tévesztett célt a labda.

Két helyzet is elég volt ahhoz, hogy megállapíthassunk, nem volt acélos a Loki jobb oldali, Baranyai Nimród, Bévárdi Zsombor alkotta védvonala. Ellenben a bal! Bejött ugyanis a szurkolói megérzés: Bódi Ádám elé került a labda a 34. percben, és a DVSC játékosa jobbal eltekerte a bal alsó sarokba – pazar góllal szerzett vezetést a Loki. S a baj ennyivel még nem ért véget a Puskás Akadémia számára: a félidő vége felé megsérült a vendégcsapat iráni csatára, akinek nyilván kulcsszerepet szánt ezen a mérkőzésen is Hornyák Zsolt vezetőedző.

A második félidő is mozgalmasan indult, s amikor Gróf Dávidnak bravúrral kellett védenie, már sejteni lehetett, lesz még gond a debreceni kapu előtt is: az egyik szögletet követően Artem Favorov egyenlített. A mérkőzés pedig innentől lett igazán jó, mindkét fél elkezdett futballozni. A DVSC vezetőedzője, Joan Carrillo átszervezte kissé a csapatot, míg a vendégek vezetőedzője, Hornyák Zsolt a széleken vezetett támadásokra biztatta övéit. A mérkőzés végén Gróf Dávidnak ismét nagyot kellett védenie, hogy az eredmény ne változzon, s az egy pontnak a Puskás Akadémia is örülhet, hiszen így ismét felkapaszkodott a tabella második helyére, nyomást helyezve ezáltal a Kisvárdára. 1–1