Gálázott a Loki, szünet után ötöt rúgott a Gyirmótnak

BERECZKY BENCE (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)BERECZKY BENCE (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.09.10. 19:46
A labdarúgó NB I 6. fordulójának nyitó mérkőzésén a Debreceni VSC gól nélküli első félidő után 5–0-ra kiütötte a Gyirmót FC Győrt az újoncok összecsapásán.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ugrai (balra) és Sós is kétszer talált be a gyirmótiak kapujába (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr 5–0 (Bévárdi 47., Ugrai 51., 77., Sós B. 64., 66.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3089 néző. Vezette: Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A két feljutó mérkőzése előtt egyik csapat sem volt egyszerű helyzetben. A DVSC bravúrgyőzelemmel kezdte a bajnokságot a Honvéd otthonában, de a következő négy találkozóján csupán két pontot szerzett, ráadásul a Nagyerdei Stadionban még nyeretlen volt. A Gyirmót az eddigi öt fordulóban kiegyensúlyozott, masszív csapat benyomását keltette, játéka nem párosult eredményességgel, az utolsó előtti helyről várta a mérkőzést.

A stadion felé sétálva a legtöbb hazai szurkoló arról beszélgetett, vajon a válogatott szünetben sikerült-e a Huszti Szabolcs, Toldi Gábor edzőpárosnak rendbe szednie a Loki védekezését. Nem véletlenül volt ez a slágertéma, hiszen a hazaiak kapták a legtöbb gólt a bajnokságban. A támadójátékra viszont nem lehetett panasz, hiszen a debreceni csapat tizenkétszer talált be, ennél többször csak a Paksnak sikerült. A DVSC kezdő tizenegyében több saját nevelésű, fiatal játékos is helyet kapott, a 18 esztendős Bényei Ágostonnak például először szavazott bizalmat kezdőként Huszti Szabolcs az első osztályban. A vendégek is változtattak összeállításukon, Frane Ikic, Florent Hasani, Simon András és a kapus Rusák Edvárd is először szerepelt a kezdőben. Az első fél órában jószerével semmi említésre méltó sem történt. A 30. percben Nagy Patrik jegyezte az első kaput eltaláló lövést, amely után a hazai szurkolók füttyszóval jelezték, jó lenne, ha kedvenceik támadásba lendülnének. Két perccel később Ugrai Roland kiszorított helyzetből leadott lövését védte Rusák, az első félidő legnagyobb lehetősége mindamellett a Gyirmót előtt adódott, Hasani szöglete után Széles Imre kapufát fejelt.

Az első félidőben a Gyirmót volt aktívabb, Ferenczi és Korhut itt csak szabálytalanul tudta megállítani a vendégek játékosát (Fotó: Szabó Miklós)

A DVSC szakmai stábja aligha volt elégedett az első félidőben látottakkal, a támadójátékot erősítendő, Sós Bence, valamint a sérülése után visszatérő Bárány Donát is pályára lépett a folytatásban. A cseréknek köszönhetően erőre kapó Loki a 48. percben első nagyobb helyzetét gólra váltotta Bévárdi Zsombor révén. A vezetés megszerzése érezhetően átszakított egy gátat a hazai játékosokban, három perccel később Ugrai megduplázta csapata előnyét. Kisvártatva szépíthetett volna a Gyirmót, de Ikic fejesét hosszas videózás után lesnek ítélték. A 64. percben Sós gyönyörű tekerése után már három gól volt a Loki előnye, a vendégek pedig összeomlottak. A Loki támadója két perccel később ismét eredményes volt, a kegyelemdöfést a szintén duplázó Ugrai vitte be távoli lövéssel.

Visszafogottabb első félidő után a második negyvenöt percben örömfutballal tartotta otthon a három pontot a DVSC, a hazai szurkolók számára pedig külön öröm, hogy ezúttal csapatuk védekezésére sem lehetett panasz. 5–0

1. Kisvárda 5 4 1 9–5 +4 12
2. Puskás Akadémia 4 3 1 7–8 –1 9
3. Debreceni VSC 6 2 2 2 17–12 +5 8
4. Mol Fehérvár 4 2 2 6–4 +2 8
5. Paksi FC 5 2 1 2 14–11 +3 7
6. Budapest Honvéd 5 2 1 2 8–8 0 7
7. MTK Budapest 5 2 1 2 6–6 0 7
8. Mezőkövesd 5 2 1 2 7–10 –3 7