Nekik 8? Sorozatban a nyolcadik bajnokiján nem nyert a Gyirmót

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2022.04.15. 19:50
A Debrecen 3–1-re legyőzte odahaza a Gyirmótot a labdarúgó NB I 28. fordulójának nyitó mérkőzésén.
Nagyon ment ma Baráth Péteréknek (Fotó: Kovács Péter)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Nagyon ment ma Baráth Péteréknek (Fotó: Kovács Péter) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr 3–1
(Baráth P. 3., 35., Do. Babunszki 86., ill. Hasani 9.)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 3621 néző. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Már a találkozó előtt egyértelmű volt, hogy a döntetlen egyik csapat számára sem megfelelő. A Debrecenbe hétmeccses nyeretlenségi sorozattal érkező Gyirmótnak különösen sokat jelenthetett volna a három pont megszerzése, hiszen legutóbb több mit két hónappal ezelőtt, február 12-én ünnepelhetett győztes meccs után. Némi pozitívum, hogy akkor idegenben Pakson sikerült nyernie. Az viszont nem sok jóval kecsegtette a dunántúliakat, hogy ebben az idényben 180 perc alatt még nem tudtak gólt szerezni a Loki ellen, hiszen szeptemberben 5–0-ra kaptak ki a Nagyerdei Stadionban, míg a két csapat decemberi, gyirmóti meccsén 0–0 lett a végeredmény. Pénteki vendégénél hattal szerzett több pontot a DVSC, így a piros-fehérek győzelmük esetén levegőhöz juthattak volna.

Ennek megfelelően nem óvatoskodtak a felek, mindkét gárda bátran ment előre, s Baráth Péter góljával már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Debrecen. A vendégek nem zuhantak össze, nem estek pánikba, kisvártatva szép támadás végén ki is egyenlítettek. A gólszerző Florent Hasani mellett nem feledkezhetünk meg Nagy Patrikról, akinek jelentős szerepe volt az egyenlítésben.

A hazaiaknál a kapott gól mellett Charleston sérülése okozott gondot, a brazil védőt Ferenczi János váltotta. Továbbra is bátran futballoztak a csapatok, mindkét oldalon akadtak lehetőségek. Az egyik gyirmóti helyzetnél kialakult kavarodásnál megsérült Hrabina Alex térde, ami különösen azért bosszantó, mert az eset elkerülhető lett volna, ha Szert Balázs „behúzza" a legalább egyméteres lest.

A Loki kapusát hosszasan ápolták, s bár folytatni tudta a játékot, még a szünet előtt le kellett cserélni. Mire azonban ez megtörtént, az ihletett formában futballozó Baráth Péter megszerezte második gólját. S milyen futball: a gólpasszt Bényei Ágoston adta, aki David Babunszki kisebb sérülése miatt került a kezdő tizenegybe.

Jogos a hazai öröm, jogos a hazai siker (Fotó: Kovács Péter)

A Gyirmótot irányító Csertői Aurél a szünetben még nem változtatott, a második játékrész első negyedórájában azonban négyet is cserélt. Eközben a Loki kétszer is növelhette volna előnyét, előbb Baráth Péter járt közel a mesterhármashoz, majd Dzsudzsák Balázs húszméteres lövése után kerülte el néhány centiméterre a labda jobb felső sarkot.

Ment előre becsülettel a Gyirmót, ezzel teret adott a hazai kontráknak. A hajrában mindent egy lapra tett fel a vendégcsapat, beszorult a DVSC. A gyirmóti mezőnyfölény azonban nem érett góllá, sőt a debreceniek növelték előnyüket, Kusnyír Erik lövése után a kipattanó labdát gurította be közelről Dorian Babunszki.

Ezzel a sikerrel a Loki nagy lépést tett az élvonalban maradás felé, míg a Gyirmót sorozatban nyolcadszor maradt nyeretlen, amivel rendkívül nehéz helyzetbe került. 3–1