A Debrecen nyerte meg a keleti végek nagy rangadóját

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2019.03.16. 19:20
Egyetlen gól elég volt a DVSC-nek a győzelemhez (Fotó: Török Attila)
Továbbra sem megy idegenben a Diósgyőrnek, a DVTK ezúttal a Debrecen otthonában szenvedett vereséget a labdarúgó NB I 25. fordulójában. Igaz, két fővárosi nagy zakó után a DVSC otthonában csak egy góllal kaptak ki Fernandóék.

NB I
25. FORDULÓ
Debreceni VSC–Diósgyőri VTK 1–0(Szécsi 18.)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion,3600néző.Vezette:Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Diósgyőrben töretlen a szurkolók hite. A legutóbbi két gyalázatos véget érő idegenbeli meccs ellenére Debrecenbe is több mint félezren kísérték el kedvenceiket. Pedig gyanítható, hogy a Nagyerdei Stadion vendégszektorában lelkesen drukkoló populáció jelentős része átélte a Megyeri úti ötös és az Üllői úti hetes okozta lelki sebeket. Na, de ha valahol szeretik a focit... Nagy kár, hogy ebből a szombat este piros mezben sportoló játékosok jelentős része semmit sem érzett. Persze lehetséges, hogy a diósgyőri szurkolók a Puskás Akadémia elleni 1–0-s győzelem hatására veselkedtek neki a szombati túrának, ám ezúttal csalódniuk kellett. A főként hazai alapanyagra építő DVSC ugyanis percnyi sanszot sem adott DVTK-nak. Herczeg András ismét tökéletesen megszervezte csapat játékát, a Loki a széleken sokszor került az ellenfél mögé, s csapata egy ilyen akció eredményeképpen az első húsz percen belül meg is szerezte a vezetést (Szécsi Márk révén). 1–0

A hazaiak az előny birtokában természetesen a stabilitásra helyzeték a hangsúlyt, a vendégek játékán pedig nem hagyott nyomot az eredmény változása. Továbbra is az történt a pályán, amit a debreceniek elterveztek, a vendégcsapat, mintha előnybe lett volna, helyzetig sem jutott el. S ami a legmeglepőbb, a diósgyőri tábor zokszó nélkül viselte a látottakat.

Fernando Fernández a második félidő közepén bevetette Branko Mihajlovicsot, de a szerb csatár pályára lépése sem változtatott alapvetően a diósgyőriek támadójátékán, bár beszállása után bő negyedórával Nagy Sándornak le kellett hajolnia egy kapuja felé tartó, erejét vesztó lövésre. A borzasztó türelmes vendégtábor még a hajrában is űzte-hajtotta kedvenceit, egy „Ébresztő!” sem hangzott fel. Persze az újpesti 0–5 és az Üllői úti 0–7 után valóban örömünnepnek tűnhetett ez a kilencven perc, de attól, hogy a megalázó kiütés ezúttal elmaradt, pontot nem adtak a Diósgyőr produkciójáért. Ám, hogy ne csak rosszat írjunk a diósgyőri labdarúgókról, annyit azért megéreztek az este lényegéből, hogy húsz méternél közelebb nem merészkedtek a lefújás után már kicsit morcos szurkolóikhoz, akik ekkor már némi kritikát ugyan megfogalmaztak, de még mindig a nyomdafestéket elbíró határon belül maradtak.

Debreceni oldalon pedig, ha visszafogottan is, de okkal ünnepelt csapat és közönsége. A Loki újra lehozott kapott gól nélkül egy mérkőzést, újra szerzett három pontot, és továbbra is harcban van a harmadik helyért. Közben Miskolcon a válogatott meccsek miatt beiktatott bajnoki szünetben felkészülnek az élet-halál harcra.