A Debrecen megtörte a jeget a „csúnya” MTK ellen

2015.09.12. 17:55
A Debrecen küzdelmes meccsen tartotta otthon a három pontot az MTK ellen (Fotó: Földi Imre)
Ibrahima Sidibe korai találata három pontot ért a Debrecennek az MTK ellen, ezzel a Loki megszerezte első hazai sikerét az élvonalban ebben az idényben. A hazaiaktól Balogh Norbert, a vendégektől Gera Dániel piros lapot kapott a labdarúgó NB I nyolcadik fordulójában rendezett mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Debreceni VSC-TEVA–MTK 1–0 (Sidibe 3.)
Kiállítva: Balogh N. (70.), ill. Gera D. (90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Minél eredményesebb vagy a futballban, annál szebb vagy – bölcselkedett a debreceni mérkőzés előtt László Csaba, az MTK vezetőedzője, és bizony védői ilyen szemszögből nagyon csúnyák voltak a mérkőzés elején, mert Ibrahima Sidibét kétszer is teljesen magára hagyták a 16-oson belül.

A kék-fehérek szerencséjére a veterán légiós csak első ziccerét értékesítette (1–0, de kellett ehhez a vetődő Hegedüs Lajos keze fölött magasan átpattanó labda is, amely váratlanul nagyot ugrott egy hazai érzelmű fűcsomón), másodszorra olyan megoldást választott, amelyért egy óvodaudvari barátságos mérkőzésen is azonnal lecserélik.

Jobban kezdtek tehát a hazaiak, különösen az egykori MTK-s Horváth Zsolt villogott, míg a vendégektől csak a jobbhátvédként játszó Bese Barnabás teljesített jobban az átlagosnál.

Negyedóra múlva átvette az irányítást a vendégcsapat, erre Kondás Elemér bátran reagált: Korhut Mihály helyére Balogh Norbertet küldte be – akit gyorsan „felavatott" az MTK-védelem, mert meglepték egy passzal az ötösön (éppen Bese), de Hegedüs védte a támadó sarkazását.

Két kihagyott Horváth-ziccer közben beállt az MTK-ba Szatmári Lóránd és Myke Bouard Ramos is, majd Balogh Norbert főszereplővé vált, mert pár percen belül kétszer is teljesen fölöslegesen sárga lapot kapott – a hajrában így emberelőnyben támadhattak a fővárosiak. Akik azonban csak egy helyzetig jutottak, de azt a 90. percben kihagyta Gera Dániel, majd ő is gyorsan kiállíttatta magát.

Szépszámú hibái ellenére is megszerezte első hazai idénybeli sikerét az NB I-ben a DVSC, az MTK ugyanis alig jelentett veszélyt a kapura, így nemhogy győzelmet, pontot sem érdemelt.

1. FTC 8 19–3 24
2. Haladás 4 3 1 7–5 15
3. MTK 4 1 3 11–7 13
4. Honvéd 3 3 2 12–10 12
5. Paks 3 2 3 10–6 11
6. DVSC 3 2 3 10–11 11
7. Újpest 2 4 2 10–8 10
8. PAFC 2 4 2 7–7 10