Fordulatos meccsen döntetlent játszott a Honvéd a Zetével

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.01.24. 17:49
Több mint 11 éve után végzett újra döntetlenre bajnoki meccsen a Honvéd és a ZTE (Fotó: Török Attila)
A Budapest Honvéd fordulatos meccsen 2–2-re végzett a vendég Zalaegerszeggel a labdarúgó NB I 17. fordulójának záró mérkőzésén. Hidi Patrik a forduló gólját lőtte, a második félidőben a Zete nyolc perc alatt megfordította az állást, végül Gazdag tizenegyesével döntetlenre mentette a meccset a kispesti csapat.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Budapest Honvéd–ZTE 2–2(Hidi 27., Gazdag 77. – 11-esből, ill. Szépe 66., Bedi 74.)
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,zárt kapuk mögött.VezetteSolymosi

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A kiesés elől menekülő kispestiekre nehezedő nyomás már a ZTE FC elleni bajnoki előtt fokozódott némileg, miután a Budafok szerzett egy pontot az MTK Budapest ellen vasárnap kora délután. Igaz, a sereghajtó Diósgyőr vereséget szenvedett Pakson, de a Honvédot így is csak egy pont választotta el az utolsó előtti helytől...

Ilyen, nem éppen megnyugtató előjelekkel készülhettek a pestiek – mégpedig Szendrei Norberttel a jobb oldali középpályás posztján. Sokáig kérdéses volt, hogy a sérüléssel bajlódó Mohamed Mezgranit ki pótolhatja (a felkészülési mérkőzéseken Bocskay Bertalan és Lukács Dániel is kapott szerepet), végül az alapesetben belső középpályásra esett Pisont István vezetőedző választása. Azonban nem a 20 esztendős futballista, hanem Gazdag Dániel került majdnem középpontba: a Törökországba csábított, de végül Kispesten maradó középpályás négy méterről, kiszorított szögből célozta meg a kaput, ám a rövid saroknál helyezkedő Demjén Patrik szögletre ütötte a labdát.

Ezután viszont kis túlzással csak az egerszegiek birtokolták a labdát, Artom Favorov lövése után csak néhány centivel suhant el a labda a léc felett – de milyen a futball, a vezetést „természetesen” a Honvéd szerezte meg. Hidi Patrik olyan gólt szerzett, amelyet még néhányszor biztosan látunk az év folyamán: a kispesti csapatkapitány kilőtte a bal felső sarkot, szenzációs gólt láthattunk.

„Futballozzunk már egy kicsit!” – kiabált mérgében Boér Gábor, a ZTE FC vezetőedzője, miután a védők néhány alkalommal csak előre ívelték a labdát. Kétségtelen, olykor kissé kapkodónak tűnt a vendégek játéka, igazán nagy helyzetet nem is sikerült kidolgozniuk. Néhány percig „leült” a játék, így a Hidegkuti-stadion felett elszálló repülőgépek is nagy izgalmat jelentettek...

A szünetben Boér Gábor lelkesen beszélt a becserélt Futács Márkóhoz – a 30 esztendős csatár nehezebb időszakot tudhatott maga mögött, hiszen a Mol Fehérvár FC-nél nem számítottak rá, így az utóbbi fél évet a csapat NB III-as együttesében töltötte, de a harmadik ligában is mindössze két bajnokin lépett pályára. A ZTE a háromszoros válogatott támadó beállásával így háromcsatáros játékra állt át, a jobb oldalon Könyves Norbert, középen Futács Márkó, a balon pedig Zimonyi Dávid szerepelt.

A játékosokat motiválhatta az is, hogy a szövetségi kapitány (és a Honvéd korábbi sikeredzője) Marco Rossi is helyet foglalt a lelátón, kérdés, kire volt leginkább kíváncsi. Borítékolhatóan nem Szépe Jánosra, viszont a ZTE védője egyenlített: igaz, ehhez kellett Tomás Tujvel hibája is, a hazaiak kapusa kiütötte a labdát Szánthó Regő szabadrúgása után, pedig fognia kellett volna. Ráadásul a vendégek fordítottak is, miután Bedi Bence, csakúgy, mint Hidi Patrik, a bal felső sarokba lőtt. S tartogatott még fordulatot a mérkőzés: a zalaegerszegiek ki sem örülték magukat, amikor Gazdag Dániel tizenegyesből egyenlített.

Az eredmény nem változott, a kispestiek továbbra is a veszélyzónában állnak – nem sikerült kihasználniuk az ellenlábasok botlásait.2–2

12. Diósgyőri VTK17411220–33–1313
Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztott Kisvárda–Mol Fehérvár és Budafoki MTE–Ferencváros meccset 2021. január 27-én játsszák le.