Gyors gólváltás, paksi piros, döntetlen Pesten a Honvéd ellen

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2021.02.03. 17:15
Hiába játszott a végén huszonöt percet emberelőnyben a Honvéd, mégsem tudta legyőzni (1–1) a vendég Paksot a labdarúgó NB I 19. fordulójában.
Balogh Norbert (pirosban) fejesével egyenlített a Honvéd (Fotó: Földi Imre) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Paksi FC 1–1 (Balogh N. 55., ill. Ádám 49.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Antal
Kiállítva: Papp K. (66.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Hamar kiderült, hogy ezúttal aligha játszik nyolcgólos döntetlent a Paks.

Bár a tolnaiak ZTE elleni 4–4-es mérkőzése és a Honvéd múlt hétvégi, Mol Fehérvár elleni idegenbeli győzelme izgalmas meccset vetített előre, az első félidőben csak elvétve forogtak veszélyben a kapuk, egyik csapat sem tudta megközelíteni néhány nappal korábbi teljesítményét.

A Hidi Patrikot és Baráth Botondot nélkülöző hazaiak hátulról igyekeztek felépíteni a támadásokat, ám időnként még a zavartalan, a pálya középső részén zajló labdajáratást is elhibázták. Nem véletlen, hogy az első említésre méltó lehetőségre csaknem az első negyedóra végéig kellett várni, a Tamás Olivér sarkáról paksi szempontból balszerencsésen pattanó labdát Szendrei Norbert a kapu jobb sarka mellé emelte. A hazaiak támadóját a gólvonal előtt Rácz Gergőt váltó Hegedüs Lajos igyekezett zavarni, ám ezt a helyzetet leszámítva többnyire állta a sarat a tolnai védelem – még akkor is, ha Böde Dániel csapatkapitány ezúttal combemelőizom-sérülése miatt a meccskeretbe sem került be.

Amíg a kispestiek a türelemjátékra alapoztak, a vendégek minél kevesebb húzásból igyekeztek eljutni a kapuig. Ez először Nagy Richárdnak sikerült, a szép csel után azonban éppen Tomás Tujvel kezébe lőtt. Nem sokkal később Bognár István kellemetlenül szitáló lövésénél már nagyobbat kellett védenie a kapusnak, a kipattanót követően pedig Ádám Martin közeli lövését is hárította. A másik kapunál Bőle Lukács és Gazdag Dániel tetszetős összjátéka nyomán utóbbi szerezhetett volna vezetést, ám a visszagurított labda nem volt tökéletes, így a támadó a jobb sarok mellé pörgette a labdát.

A fordulást követően hamar vezetést szerezhetett volna a Paks, Ádám Martin csúsztatása után Nagy Richárd került helyzetbe, ám emelésénél a labda elkerülte a jobb felső sarkot. Ha észrevette volna, hogy középen Bognár István teljesen üresen várta a labdát... A remek formának örvendő középpályás viszont nem duzzogott, a következő zöld-fehér támadásnál jól centerezett, a középen érkező Ádám Martin góljával pedig Bognár György együttese szerzett vezetést. Igaz, ha a gól előtt a másik kapunál Nir Bardea lövése után nem véd nagyot a vendégek kapusa, minden másként alakul.

Hegedüs viszont látványos vetődéssel hárított, a vezető gól megszerzése után Balogh Norbert közeli kísérletét is védte, utána viszont hiába mozdult ki a kapujából, Bőle beadása után nem érte el a labdát, és a Honvéd máris egyenlített.

A második játékrészre jelentősen feljavuló meccsbe a három perc alatt két sárga lapot kapó Papp Kristóf kiállítása hozott újabb fordulatot, a hátralévő huszonöt percben a vendégek az eredmény tartására törekedtek, és átadták a kezdeményezést a hazai együttesnek. A jó formában lévő Honvédnak ez hatalmas esélyt jelentett volna, ám ezúttal az emberelőny ellenére sem tudta igazán nyomás alá helyezni ellenfelét. A labda egyik szélről került a másikra, a kispestiek időnként középen próbálták megbontani a védelmet, de még helyzetig sem igazán jutottak – ha pedig mégis találtak rést, Hegedüs eszén nem tudtak túljárni.

Így aztán maradt a döntetlen, amellyel mindkét együttes megőrizte tavaszi veretlenségét. 1–1