Tíz emberrel, büntetővel harcolt ki döntetlent a Honvéd a Kövesd ellen

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.10.31. 16:45
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Bp. Honvéd 1–1-re végzett a vendég Mezőkövesddel úgy, hogy több mint 70 percet emberhátrányban játszott.
Ezúttal is Cseri szervezte a mezőkövesdiek játékát (Fotó: Földi Imre)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Ezúttal is Cseri szervezte a mezőkövesdiek játékát (Fotó: Földi Imre) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Mezőkövesd 1–1 (Hidi 69. – 11-esből, ill. Berecz 61.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1582 néző. Vezette: Káprály
Kiállítva:
Tamás K. (18., Bp. Honvéd)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Lassan a szertárosnak, a sajtófőnöknek, a hangosbemondónak, vagy a betegsége után a kispadra visszatérő vezetőedzőnek, Bódog Tamásnak is szerelést kell húznia Kispesten, s ennek a fele sem tréfa: információnk szerint a Bp. Honvédnál már tíz fölé emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma. Elég volt rápillantani a Mezőkövesd Zsóry ellen készülő keretre – a támadók kis túlzással „eltűntek” a (kezdő)csapatból, de már más csapatrészeket is megtépázott a betegség, nem véletlenül kezdett a jobb oldali védőpozícióban Szabó Alex, aki szombat délután, 18 évesen debütált az élvonalban.

Ilyen, nem éppen rózsás előjelekkel (és nyolc Magyar Futball Akadémia-növendékkel a kispadon) vágott neki a pesti csapat a szombati mérkőzésnek, amelyre a bajnokság ezen szakaszában túlzás lenne azt a jelzőt aggatni, hogy sorsdöntő, de hogy rendkívül fontos volt, az egészen biztos. Annyira szoros a bajnokság, hogy egy-egy gyengébb periódussal könnyen a tabella aljára lehet kerülni – erre bizonyíték, hogy Kuttor Attila együttese öt vereséggel a háta mögött, az utolsó helyen szerénykedve érkezett a fővárosba.

S kis híján egy lépéssel közelebb került a hatodik zakóhoz is, de Tamás Krisztián lövése a harmadik percben a léc és a kapufa találkozási pontjáról az alapvonalon túlra pattant. A ballábas játékos néhány perccel később újra a középpontba került: teljesen feleslegesen, túl keményen lépett oda Dino Besirovicnak, villant is a piros lap. A kispestiek hamar megfogyatkoztak tehát, át is álltak a négyvédős rendszerre, Baráth Botond húzódott ki a bal oldalra.

A vendégek átvették az irányítást, a hazaiak beszorultak a kapujuk elé, de nagy helyzetet nem dolgoztak ki.

A fordulás után a Honvéd szerezhetett volna vezetést a 48. percben: Szappanos Péter szabadított fel lassan és körülményesen, a labda Berecz Zsombortól épp Zsótér Donát elé került, de a kövesdi kapus helyrehozta bakiját, nagyot védett.

A kispesti hiba megbosszulta magát, a nyomás ugyanis az idő előrehaladtával csak nőtt a hazai együttesen, Berecz Zsombor meg is szerezte a vezetést. De néhány perccel később László Dávid kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Hidi Patrik értékesített!

A hazaiak óriási akaraterőről tettek tanúbizonyságot, így teljesen megérdemelten szereztek egy pontot – a kövesdiek pedig verhetik a fejüket a falba, hogy nem használták ki az emberelőnyüket. 1–1