Kiütéses vereséget szenvedett a Honvéd a Kisvárdától

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2020.03.14. 16:48
Története eddigi legnagyobb különbségű NB I-es győzelmét aratta a Kisvárda (Fotó: Budapest Honvéd FC/Balogh Dávid)
A Kisvárda az NB I 25. fordulójában az első félidőben egy perc alatt két gólt szerzett a házigazda Honvéd ellen, és bár a folytatásban Lanzafame 11-esből szépített, szétesett a hazaiak védelme, és kitömték a kapujukat a várdaiak (1–5).

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Kisvárda 1–5 (0–2)
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette:Vad II
Gólszerző:Lanzafame (52. – 11-esből), ill. Sassá (43.), Lucas (44.), Rubus (62.), Cukalasz (76.), Gosztonyi (81.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Dübörgött a zene a hangszórókból bő egy órával a kezdés előtt, az Illovszky-stadion melletti Hajdú utcában sétálgató babakocsis anyukák azt is hihették, a Vasas-pályán bizony nézők előtt rendeznek bajnokit – de a muzsika és a létesítmény parkolójában álló autók megtévesztőek lehettek, ugyanis természetesen a Honvéd–Kisvárda összecsapásra sem mehettek be a szurkolók a koronavírus miatt, elővigyázatosságból.

Nos, nem lehet tudni, a hangulattalanság vagy más miatt, de az biztos, hogy az első negyedórában elképesztő egyéni hibákat láthattunk a pályán, olykor egy-egy, ötméteres passz is gondot jelentett a futballistáknak.

Mindennek ellenére Djordje Kamber megszerezhette volna a vezetést a kispestieknek, de óriási helyzetben hibázott a hazaiak védője, majd Claudiu Bumba fejelhetett volna gólt, de Tomás Tujvel nagyot védett.

A kisvárdai Sassá lövése után azonban már nem háríthatott, s Lucas Marcolini is szép gólt szerzett – úgy tűnt, hogy a vendégek a harmadik egymás elleni (3–1, 2–0) bajnokijukat is megnyerik a fővárosiak ellen. Davide Lanzafame visszahozta a reményt – az olasz előbb kiharcolta, majd értékesítette is a tizenegyest a második félidő elején. Amikor már vérszemet kaptak volna a „hazaiak”, Rubus Tamás lehűtötte a kedélyeket – a kisvárdaiak védője kilenc (!) év után szerzett újra gólt az NB I-ben, akkor még az Újpest színeiben volt eredményes a Kaposvár ellen (3–2).

A Kisvárda további két gólt szerzett az utolsó negyedórában (Sztavrosz Cukalasz ésGosztonyi András volt eredményes), minekutána kiütéssel nyert 5–1-re, menekül a kiesés elől, míg a kispestiek már négy bajnoki óta nyeretlenek. A Honvéd támadójátéka hetek óta harmatos, igaz, érthetetlen, hogy a láthatóan súlyfelesleggel küzdő Mayron George hogyan ölthet egyáltalán szerelést... A kispestiek szétestek, nem lenne meglepő, ha hamarosan megköszönnék Giuseppe Sannino vezetőedző munkáját – a Honvéd legutóbb két éve kapott öt gólt bajnoki mérkőzésen, a különbség csak az, hogy akkor nem a Kisvárda, hanem a Ferencváros volt (2–5) az ellenfél. 1–5

TABELLA • GÓLLÖVŐLISTA
A forduló mérkőzéseit a koronavírus-világjárvány miatt zárt kapuk mögött rendezték meg.