Traoré és Auzqui is betalált, ismét kikapott odahaza a Honvéd

2022.11.13. 15:35
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Budapest Honvéd 2–0-ra kikapott odahaza a Ferencvárostól, amely nyolcpontos előnnyel térhet téli pihenőre.
Traoré góljával szerezte meg a vezetést a Ferencváros a Honvéd ellen (Fotó: Földi Imre) – a galériához kattintson a képre!

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Ferencváros 0–2 (Adama Traoré 52., Auzqui 90+4.)
Budapest, Bozsik Aréna, 4938 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ennyit tesz egyetlen győzelem a Vasas ellen: háromnegyed órával a kezdés előtt nehéz volt eldönteni, hol kígyózik hosszabb sor, a két kispesti legenda, Puskás Ferenc és Bozsik József legszűkebb pátriája, a Lipták grund nevét viselő vendéglátóipari egység pultjánál, vagy a hazai szurkolóknak megnyitott pénztárak előtt. Jellemző, hogy már percek óta ment a meccs, amikor még mindig jöttek befelé az emberek.

Akik késtek, lemaradtak a Honvéddal 2017-ben bajnoki címet nyerő, ma már a Philadelphia Union drukkereit boldogító Gazdag Dániel köszöntéséről. A válogatottal a Luxemburg és a Görögország elleni mérkőzésre készülő középpályás ezt követően a lelátó felé vette az irányt – élünk a gyanúperrel, Dean Klafuricnak nem lett volna ellenére, ha bevetheti a Ferencváros ellen... A piros-feketék horvát vezetőedzője így is próbált váratlant húzni: három belső védővel küldte csapatát a több kulcsemberét is nélkülöző, a kispadra csak hét játékost leültető, a kezdő tizenegyet elnézve tartalékosnak mégsem nevezhető FTC ellen.

A Puskás Ferencet hat évig ápoló Kovács Jenő kezdőrúgása után tizenhárom perccel újabb középkezdés következhetett volna, ha Adama Traoré gólját nem érvényteleníti les címén a VAR-ra „hallgató” Farkas Ádám. A vendégek mestere, Sztanyiszlav Csercseszov nem is az ítélet, hanem a hosszas várakozás miatt volt ideges, a drukkerek felé fordulva azt is felvetette, talán célszerűbb lenne hazamenni, mint itt időzni... Persze, senki sem mozdult, és Dibusz Dénes is a helyén volt, amikor Herdi Prenga fejesét kellett hárítania. Az irammal nem volt baj, a színvonallal már inkább, egy-egy szép megoldást többnyire egy-egy rossz követett, nagy helyzet nem is alakult ki egyik kapu előtt sem, így a – hivatalosan – csaknem ötezer néző sok mindent láthatott az első félidőben, de gólt nem.

A 48. percben megint túl korán örültek a fradisták: noha Tokmac Nguen megzörgette a hálót, lesről tette, a VAR-ra és az azzal párosuló rostokolásra nem is volt szükség. Ahogyan az 52. percben sem, amikor kétség sem férhetett ahhoz, hogy Adama Traoré szabályos gólt fejelt. Lazar Csirkovics postafordultával egyenlíthetett volna, ám az ő fejesét követően centikkel a kapu fölé szállt a labda. Mezőnyfölényben futballozott a listavezető, de a pályán nem volt akkora különbség a két csapat között, amekkoráról a tabella árulkodik. Dean Klafuric bátran cserélt, a 64. perctől fogva három Magyar Futball Akadémia-növendék, Keresztes Noel, Kerezsi Zalán és Kocsis Dominik alkotta a kispesti támadósort, utóbbinak akadt is egy ígéretes lövése, amelyet védett Dibusz. Közben a Fradi többször is eldönthette volna a meccset, de Szappanos Péter – Marco Rossi szeme láttára – bizonyította, hogy ferencvárosi „kollégájához” hasonlóan méltó a válogatott meghívóra.

A 93. percben még fejelni is felment, a 94. percben viszont már ő is tehetetlen volt Carlos Auzquival szemben – mindent összevetve a vendégek megérdemelten nyertek, és tették fel ezzel a koronát az őszi menetelésükre. 0–2