Ferencváros: meglett a 31. a harmincadikban!

2020.06.16. 20:55
Gól nélküli első félidő után a Ferencváros a második játékrész első perceiben két találatot szerezve 2–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 30. fordulójának kedd esti mérkőzésén. Ezzel a bajnokság hátralévő mérkőzéseinek eredményeitől függetlenül biztossá vált, hogy az FTC 31. alkalommal is magyar bajnok.
Bajnokcsapat! (Fotó: Török Attila)
A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJÁNAK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Bajnokcsapat! (Fotó: Török Attila) A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJÁNAK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NB I
30. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Ferencváros 0–2 (0–0)
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion, 876 néző. Vezette: Andó-Szabó
G: Blazic (48.), Skvarka (52.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A nap kérdése ez volt: lesz-e bajnokavatás?

Nem sokkal a kezdés előtt a Hungária körutat betöltő szivárvány rajzolódott ki az égboltra, mintha a természet is színpompás ünnepi öltözetet vett volna fel. A Ferencváros újabb győzelemmel három fordulóval az idény befejezése előtt biztossá tehette volna első helyét, csakhogy Szerhij Rebrov vezetőedző meglehetősen felforgatott együttest küldött pályára.

A legutóbbi – Kisvárda ellen 1–0-ra megnyert – mérkőzésről csak három játékos (Botka Endre, Miha Blazic és Eldar Civic) maradt hírmondónak a kezdőből. Ez azt sejtette, a ferencvárosiak adott esetben azt sem bánnák, ha csak szombaton, az Újpest elleni hazai derbin lenne a hivatalos bajnokavatás.

Ezt tükrözte az első félidő is...

Fogalmazzunk úgy, a két csapat keményen egymásnak feszült, a játékosok nem kímélték egymást, de a játék nem volt magas színvonalú. Az első negyvenöt percben Eldar Civic életerős ballábas lövése centikkel kerülte el a bal felső sarkot – nagyjából ez jelentette az izgalmat. A középpályán a korábbi kispesti Vécsei Bálint borított fel több játékost is, szerencséje volt, hogy megúszta sárga lappal. Csak bízhattunk benne, a folytatás érdekfeszítőbb lesz.

A fordulás után a Ferencváros felpörgette a ritmust!

A zöld-fehérek ekkor már bajnokhoz méltóan futballoztak, átvették a játék irányítását, s hét perc alatt két gólt is berámoltak Tomás Tujvel kapujába. Előbb a gólérzékeny középhátvéd, Miha Blazic volt jókor jó helyen, majd a korábban jobbára mellékszereplőnek számító Michal Skvarka lőtte ki az alsó sarkot.

A vendégfutballisták egymás nyakába ugrálva ünnepeltek, fülig érő szájjal pacsizgattak egymással, látszott rajtuk, ezt a mérkőzést már nem adják ki a kezükből. A jobbára visszafogott Szerhij Rebrov is magasba emelt karokkal ünnepelte a második gólt, alighanem ekkor kezdett megfogalmazódni mindenkiben: a bajnoki cím már tényleg megvan!

Összeszedettebb, motiváltabb zöld-fehér csapat jött ki az öltözőből a második félidőre, s lám, a szakmai stáb hiába pihentetett több kulcsembert is, így is legyőzték a kispestieket. Noha a Honvéd-drukkerek végig hangosan éltették kupagyőztes csapatukat, a vendégszektorban is egyre hangosabban szólt a nóta, ám az igazi ünneplést későbbre tartogatják a ferencvárosi ultrák. A klub elöljárói a tavalyihoz hasonló nagyszabású ünneplést terveznek, a részleteken azonban még dolgoznak, hiszen a szigorú járványügyi előírásokat is figyelembe kell venniük. A Fradi kedd este bajnokhoz méltóan hozta a Honvéd elleni idegenbeli mérkőzést, és az utolsó három fordulóban már aranyérmesként léphet pályára. 0–2

Szombaton az Újpest elleni derbi következik, a Ferencváros immár harmincegyszeres bajnokként léphet pályára.