Videó: „A VAR hülyét csinált a bíróból” – Bognár György kifakadt

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2021.10.03. 19:58
Bognár György nagyon dühös volt a sajtótájékoztatón (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros idegenben győzte le a Paksot a labdarúgó NB I 8. fordulójában, és a tabella élére ugrott. A találkozó után Bognár György nagyon dühösen értékelt, mert szerinte csapata nem kapott egyenlő bánásmódot.

A kisebb egészségügyi ok miatt hiányzó Peter Stöger helyett a Ferencváros részéről Máté Csaba értékelt.

„Mindenki azt kapta ettől a mérkőzéstől, amit várt, nyílt sisakos játékot. A Paks mindenkit belekényszerít abba, hogy éles legyen, végig ott vannak a nyakadon, letámadnak, próbálják megakadályozni a támadásépítéseket. Ezeket jó párszor sikerült kijátszanunk, főleg a mérkőzés, illetve a második félidő elején rengeteg helyzetünk volt, amikből, ha pontosabbak vagyunk, több gólt szerezhettünk volna. Mondhatjuk azt, hogy az egyenlítő gól után fontos volt gyorsan betalálnunk, ez kicsit megnyugtatott minket, a paksiakat kicsit talán visszavetette. Fontos momentum volt, hogy a kiállításból gólt is szereztünk, mert az dupla büntetés egy csapatnak, ez el is döntötte a meccset.”

Hozzátette: meglepődtek volna, ha a paksiak nem a tőlük megszokott stílusban játszanak ellenük.

„Ismerjük Bognár Györgyöt, szerintem egy nemzetközi meccsen egy topcsapat ellen is így játszana.”

MÁTÉ CSABA SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

A paksiak vezetőedzője, Bognár György nagyon dühösen értékelt.

„Jó felfogásban játszottunk, ami ma bennünk volt, azt kiadtuk magunkból. Ma sem kaptunk egyenlő bánásmódot, VAR ide, VAR oda. A tizenegyes rendben volt, a les az les. De hogy lehet belenyúlni a hetvenedik percben egy ilyen sárga lappal, aminél az is kétes, hogy egyáltalán szabálytalan volt-e, de szándékosság biztosan nem volt. Ez a meccs négy három lehetett volna valakinek, ha hagynak minket játszani. Azért vagyok dühös, mert az első félidőben Civicet és Besicet is két sárga lappal ki lehetett volna állítani, de a bíró odament, és a fülem hallatára azt mondta: ez volt az utolsó. A Szélpálnak miért nem az volt az utolsó?! Össze-vissza, manipuláltan húzgálják a vonalakat a játékosok lábánál, amikor nem is a láb a leshatár. Jó lenne tanulni az eddigi hibákból. Ezért gratulálok a csapatomnak: nem érdemeltünk volna vereséget. Nem alszom nyugodtan, mert nagyon fáj, hogy nem vagyunk egyenlően elbírálva. A Ferencváros mindig élvez némi előnyt, még így is, hogy vissza lehet nézni az eseteket.”

Azt hozzátette: benne volt a mérkőzésben a vendégek győzelme, de akkor sem érzi úgy, hogy egyenlőek lettek volna a feltételek.

Végül Szélpál első sárga lapjáról is kifejtette a véleményét, arról, amelyet a szünet előtt kapott, amikor a játékvezető előbb műesésért sárga lapot adott Tokmac Nguennek, majd hosszas videózás után visszavonta azt, büntetőt ítélve a Ferencvárosnak, és Szélpálnak lapot adva.

„A VAR hülyét csinált a bíróból” – kommentálta az esetet.

BOGNÁR GYÖRGY KIFAKADT

NAGY GERGELY ÉRTÉKELÉSE A MÉRKŐZÉS UTÁN

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva lehet elolvasni.

LABDARÚGÓ NB I

8. FORDULÓ
Paksi FC–Ferencváros 1–3 (Kinyik 63., ill. R. Mmaee 45+6., 65. – az elsőt 11-esből, Laidouni 74.)
Paks,Paksi FC Stadion,4011néző.Vezette:Bognár T.
Kiállítva: Szélpál (Paks) a 73. percben