NB I: a „Fehérvár-specialista”, Driton Camaj is pályára léphet

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2022.11.13. 10:32
Driton Camajjal (jobbra) alighanem meggyűlik a fehérváriak baja (Fotó: Szabó Miklós)
 A Mol Fehérvár FC ellen a legutóbbi két meccsen remek gólokat szerző kisvárdai szélső, Driton Camaj szép évzárás után menne a montenegrói válogatotthoz.

Nincs még egy csapat az NB I mezőnyében, amellyel szemben olyan gyenge lenne az idegenbeli mérlege a Kisvárdának, mint a Mol Fehérvár FC. A szabolcsiak mind a hét meccsüket elvesztették eddig a Vidi vendégeként (egyet még Felcsúton, a klubtörténet első élvonalbeli meccsén 4–0-ra, a többit már a Mol Aréna Sóstóban), az összesített gólkülönbség is lehangoló: 5–21.

Idén április 2-án úgy tűnt, megszakad ez a sorozat, hiszen a Kisvárda a mérkőzés 12. percében már 3–0-ra vezetett – aztán 5–3-ra veszített. A három kisvárdai gólszerző jó eséllyel ezen a meccsen is pályára léphet, igaz, Claudiu Bumba már fehérvári színekben. Jaroslav Navrátil és Driton Ca­maj azonban még kisvárdaiként futhat ki a pályára.

„Nemcsak a legutóbbi fehérvári, hanem a két csapat augusztusi, kisvárdai mérkőzésén is betaláltam, mindkét gólomat az adott forduló legszebbjei között tartották számon    – mondta a mindeddig utolsó, a Mol Aréna Sóstóban született kisvárdai gól szerzője, Driton Camaj. – Minthogy a két meccs közül a hazait sikerült megnyerni, azt őrzöm magamban szebb emlékként, de bízom benne, hogy végre idegenben is megérezhetjük azt, milyen a Fehérvárt legyőzni. Ha pedig ebből góllal sikerül kivennem a részem, az csak ráadás lenne. A Fehérvárt nagyon jó labdarúgók alkotják, de ha már a Ferencváros otthonában is sikerült nyernünk egyszer, képesek lehetünk rá a Vidi otthonában is. Bíznunk kell magunkban, mert a mi csapatunkat is nagyszerű játékosok alkotják.”

Azzal azért a montenegrói játékos is egyetért, hogy ehhez csapatának formajavulásra lenne szüksége a ZTE FC ellen kedden látottakhoz képest, hiszen az egerszegiek Kisvárdán nyertek 3–0-ra… Akkor Camaj – három társával egyetemben – a szünetben lépett pályára.

„A második félidő elején jó első negyedórát produkáltunk, a kapufát is eltaláltuk    – emlékezett a kisvárdai szélső a legutóbbi mérkőzés második félidejére. – A második zalai gól aztán végleg lefékezett bennünket. Nagyon fájdalmas érzés, hogy így búcsúztunk a szurkolóinktól, különösen a klub száztizenegyedik születésnapján. Azon leszünk, hogy vasárnap javítsunk. Ettől függetlenül ez az év csodálatos volt a klub életében a tavasszal kiharcolt második hellyel, a nemzetközi kupaszerepléssel és azzal, hogy a harmadik helynél hátrébb már nem telelhetünk. Az lenne azonban az igazi, ha három ponttal zárnánk az évet.”

A 25 éves játékosnak nem a vasárnapi lehet az utolsó ­meccse az idén, amelyen pályára léphet, hiszen meghívást kapott a mieinkkel egy Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő Montenegró válogatottjába, amely november 17-én Szlovákiát fogadja, három nappal később Szlovénia vendége lesz. Ezeken a találkozókon növelheti válogatottságai számát – eddig háromnál tart.